ZNIECZULICA

Czasem bywają takie okresy w życiu, kiedy chcemy w jakimś stopniu odseparować się od bodźców zewnętrznych.

Nałożono na Ciebie zbyt wiele obowiązków?Ktoś położył na Twoje barki ciężar, który trudno Ci unieść? Ktoś wymógł na Tobie coś, czego nie chciałeś zrobić? Ktoś zrzucił na Ciebie odpowiedzialność, z którą nie chcesz się utożsamiać, nie czujesz jej, jest dla Ciebie zbyt wielka i nie możesz sobie z nią poradzić? Ktoś za bardzo Cię wykorzystuje?

W takich sytuacjach potrzebujesz nabrać dystansu do tego, co dzieje się wokół po to, aby dojść do prawdy w sobie i o sobie, a także zacząć wyznaczać swoje granice. Czasem wręcz niezbędny jest taki dystans, aby wejść w rolę Obserwatora i przyjrzeć się pewnym sytuacjom z szerszej perspektywy. Zobaczyć pełny obraz, a nie tylko jego zarys.

Znieczulica wg słownika to brak wrażliwości na cierpienia, potrzeby i odczucia innych. Jednak energetycznie (według mnie) to chęć odcięcia się od destrukcyjnych bodźców zewnętrznych, brak reakcji na to, co przypływa albo raczej co nas bombarduje. Najprościej rzecz ujmując, to ochrona przed tym, aby nie dać się zranić, okaleczyć, okraść z czegoś, co tylko nasze. To mocne, konkretne wyznaczenie granic, postawienie zapory, muru, aby nie zalała nas fala negatywnych odczuć, emocji, czy działań z zewnątrz. Wtedy właśnie wybieramy kolor połączony w Kompasie Ki ze Znieczulicą.

Ale pamiętaj, aby używać tego koloru tylko w niektórych sytuacjach lub przez jakiś czas. Lepiej wesprzeć się w takich przypadkach swoim osobistym kolorem Mocy lub kolorem Witalności, co da Ci większą siłę przebicia i wzmocni Cię energetycznie.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard