Wypełnij dom zapachem szczęścia!

Feng Shui ma związek z energią: jej przepływem, jej brakiem, harmonizacją i kultywowaniem pozytywnej, korzystnej energii. Kiedy Twoje życie ulega stagnacji, kiedy pojawiają się przeszkody, bądź pewny, że z pewnością istnieje jakaś przyczyna, że tak właśnie się dzieje.

To bardzo dobra wiadomość, bowiem oznacza to, że możesz mieć wpływ na swoje życie, na jego zmianę, na energię w Twoim domu i jej pozytywny wpływ na Twoje życie.

Feng Shui to lekarstwo na wiele frustracji i życiowych porażek.

Jak zatem możesz pójść naprzód i ominąc niektóre wyboiste ścieżki?

Rozpocznij od wniesienia świeżej energii do swojego domu.

Poniższe wskazówki pomogą Ci krok po kroku wprowadzić tą nową energię do Twojego domu, a tym samym i do Twojego życia.

Rób rzeczy symbolicznie i z uwagą.

Na przykład, kiedy robisz wiosenne porządki, nadajesz temu znaczenie nowego początku. To tylko jeden z przykładów symbolicznego działania. Pomyśl o tym, co możesz zrobić, aby stworzyć pozytywną symbolikę w swoim życiu. Zastanów się, czy nie kupić do domu nowego dzieła sztuki, które Cię zainspiruje i podniesie na duchu stając się symbolem czegoś, do czego aspirujesz lub czegoś, co reprezentuje Twój nowy początek. Bądź świadomy wprowadzanych zmian i celowo staraj się osiągnąć wynik, do którego dążysz.

Zaczynanie nowego.

Ta zmiana może być nową, pozytywną tradycją, którą wprowadzisz na stałe do swego życia. Na przykład zacznij kupować świeże kwiaty i stawiaj je w widocznym miejscu, aby wprowadzić pozytywną atmosferę. Rób to regularnie. Kwiaty to powiew świeżej, radosnej energii.

Pozwól zakorzenić się dobrej energii.

Rośliny to wspaniały sposób na nowy początek. Jeśli to możliwe, posadź coś na zewnątrz, rośliny, krzew lub drzewo, aby nadać nowy kierunek swojemu życiu. Rośliny symbolizują zdrowie i pozytywną energię. Jeśli nie masz ogrodu, kup nową, bujną i zdrową roślinę do domu.

Czujesz się przygnębiony? Oczyść przestrzeń wokół siebie.

Twoje otoczenie ma wpływ na Twoje samopoczucie i nie ma nic lepszego niż czysty dom. Jeśli zdarzają Ci się chwile przestoju, poświęć kilka minut, aby zrobić chociażby drobne porządki. Pozbieraj naczynia ze stołu, pościel łóżko, złóż pranie, które zalega już od dłuższego czasu. Każdy czyn, który podejmiesz w celu oczyszczenia swojej przestrzeni, pomaga Ci ruszyć zastałą energię w domu i w życiu.

Wybierz sferę, która jest zablokowana i odśwież ją, bądź odnów.

Zaplanuj remont domu, aby poruszyć energię i wpuścić świeżość do obszaru, gdzie są blokady. Zawieś nowe zasłony, wybierz nowy kolor ścian itp. Ten sam zabieg możesz zrobić również w swoim ogrodzie. Odświeżenie domu to świetny podnośnik energii!

Wybierz jeden pokój, aby go usprawnić i uporządkować.

Nie musisz wprowadzać zmian od razu w całym domu. Poproś przyjaciela lub członka rodziny o pomoc. Przynieście pudełka, worki i kosz na śmieci. Wrzućcie niepotrzebne przedmioty, ubrania, których już nie nosisz do pudełka lub worka i przekaż je na cele charytatywne lub wyrzuć, jeśli nie są już w dostatecznie dobrym stanie, aby je komuś przekazać. Jeśli wciąż masz ochotę i siły, możesz zająć się kolejnym pokojem.

Schemat domu.

Mając do dyspozycji papier milimetrowy, zrób schemat całego domu. Następnie narysuj dziewięć równych kwadratów na planie domu. Każdy kwadrat lub sektor odpowiada kierunkowi (północ, południe itp.). Narysuj linię północ-południe na schemacie, aby zlokalizować sektory północny i południowy. Następnie sprawdź drzwi wejściowe, aby określić ich kierunek, w którym są zwrócone (patrząc z domu w kierunku ulicy); zwykle jest taki sam jak przód domu.

Jeśli twój dom jest skierowany w jedną stronę, a drzwi w drugą stronę, pamiętaj, aby określić kierunek skierowany do najbardziej otwartego obszaru w domu. Może to być duże okno, weranda lub pokój z najładniejszym widokiem na jezioro, rzekę, ocean lub inny piękny krajobraz.

Mile widziane możliwości w Twoim domu.

Front domu to miejsce, które związane jest z nowymi możliwościami. Jeśli front domu jest zaniedbany, istnieje duże prawdopodobieństwo, że utknąłeś gdzieś w życiu lub przestałeś się rozwijać.

Dbaj o to, aby drzwi były w idealnym stanie, czyste i atrakcyjne. Zwróć też uwagę na drogę, która prowadzi do wejścia. Drzwi wejściowe są Twoją drogą do okazji – spraw, aby była to piękna ścieżka, która zaprasza do bogactwa i możliwości!

Usuń wszystkie przedmioty, które powodują, że jesteś nieszczęśliwy lub kojarzą się ze stratą.

Może to być wszystko, od starych rzeczy, które walają się po szafach po ślubny album fotograficzny, który zatrzymałeś po rozwodzie. Może to być nawet jakieś pęknięte lub uszczerbione naczynie. Za każdym razem, gdy widzę uszkodzone naczynia, myślę o obniżonej energii, jaką powodują. Pozbądź się uszkodzonych naczyń lub porysowanych czy wgniecionych patelni. Będziesz zaskoczony, jak dobrze się poczujesz, gdy usuniesz te elementy. To samo dotyczy ścian, które są podrapane i brudne. Wyczyść je lub pomaluj.

Wypełnij dom zapachem szczęścia, a wtedy szczęście zagości w Twoim życiu.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard