TWÓJ DOM TWOIM AZYLEM

W ostatnim czasie wiele się dzieje w energiach. Ma to przełożenie na nas i na sytuację na świecie. Jak zatem zachować dobre samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne oraz spokój w domu i w życiu, gdy ma się wrażenie, że świat wywala się do góry nogami?

Bez względu na to, co się dzieje, spokój zaczyna się budować od swojego wnętrza, miejsca zamieszkania, sposobu, w jaki żyjesz i tego, jak zareagujesz.

Stosowanie feng shui w domu to potężny sposób na stworzenie wytchnienia od trudności, spokojnego środowiska domowego bez względu na to, co dzieje się w świecie zewnętrznym. Twój dom to Twój azyl. Pozwala Ci na oderwanie się od stresów z zewnątrz i nadmiernie stymulującego, często brutalnego i niespokojnego świata.

Dom zgodny z feng shui to taki, który Cię zasili właściwą, wspomagającą energią. Powinien być wypełniony spokojem, ale nie aż do tego stopnia, aby zapanowała w nim stagnacja. To nie jest jaskinia, w której chowasz się przed światem, ale miejsce, w którym nabierasz sił, regenerujesz się.

Oto sześć elementów, które pomogą Ci stworzyć spokojne, ale też energetyzujące sanktuarium.

1. Uczyń swój dom spokojną przystanią

Odetnij się w domu od destrukcyjnych wydarzeń na świecie, od tematów, które Cię stresują.

Usuń telewizor lub niech przynajmniej nie będzie on centralną częścią w Twoim domu. Jeśli stoi w salonie i skupia wokół siebie wszystkich domowników, to zyskuje w tym momencie wyższy status od Ciebie. Możesz go również zakryć, kiedy go nie oglądasz. Włączaj go tylko wtedy, kiedy przed nim zasiadasz.

2. Zorganizowana przestrzeń to porządek w życiu

Kiedy Twój dom jest uporządkowany, zapewnia spokój psychiczny i wizualny. Staraj się być schludny, sprzątaj po sobie na bieżąco. Po wszystkich niepokojących obrazach, które widzimy w sieci i mediach, potrzebujemy wizualnego spokoju. Dbanie o porządek, odkładanie naczyń i codzienne sprzątanie pomaga złagodzić zmartwienia i stres.

3. Rozświetl wnętrze

Dodaj dużo światła. Naturalne światło to wspaniałe feng shui, podobnie jak lampy i żyrandole. Rozjaśnij swój dom, aby podnieść energię zarówno jego, jak i swoją.

4. Spraw, aby Twój dom był wizualnie relaksujący

Stwórz w swoim domu piękną przestrzeń. Niech będzie otwarta i zasilająca. Sam widok otwartej przestrzeni spowoduje, że poczujesz się, jakby Ci się lżej oddychało. Pozbądź się ciężkich zasłoń, odsłoń rolety, otwórz okna, pooddychaj świeżym powietrzem wpuść do domu powiew świeżej energii, napawaj się miłymi dla oka widokami na zewnątrz.

Jeśli masz dom, niech donice, rzeźby i zadbane klomby ogrodowe zapewniają piękny widok z wnętrza. Jeśli nie posiadasz ogrodu, wybierz dzieła sztuki, które są piękne i posiadają głębię.

Użyj kolorów, które są zgodne z Twoim Kompasem Ki, takich, które będą Cię wspomagać. W sypialni możesz użyć kolorów Relaxu i Powodzenia, które Cię wyciszą, zregenerują i sprowadzą spokojny sen.

Listwy, ściany i sufity mogą być pomalowane na ten sam kolor, bowiem monochromatyczna paleta jest relaksująca. Mogą one różnić się od siebie jednym lub dwoma odcieniami. Obie są doskonałymi uspokajającymi technikami dekoracyjnymi. Poszukaj inspiracji w kolorach występujących w naturze.

Spraw, aby Twój dom był atrakcyjny i komfortowy. Jeśli lubisz dekorować wnętrza opierając się na magazynach z pięknymi wnętrzami lub lubisz przebywać w pięknych przestrzeniach, spróbuj udekorować swoją przestrzeń tak, aby była dla Ciebie właśnie taka, przykuwająca spojrzenie, estetyczna, gustowna i przestrzenna. Piękne przestrzenie są zawsze przyjemniejsze niż te, które są zaniedbane i wypełnione chaosem i bałaganem.

5.  Spraw, aby Twój dom działał na Ciebie kojąco

Wycisz telewizor lub wyłącz go. Zrób to samo z sygnałami dźwiękowymi sprzętu elektronicznego, a zamiast tego dodaj dźwięki, które uspokajają Twój umysł i wyciszają ducha.

Użyj fontanny stołowej, aby dodać cichy dźwięk spływającej wody. Jej bulgoczący i spokojny szum jest niezwykle relaksujący i przyjemny. Co ważniejsze, tworzy naturalny dźwięk, taki jak w naturze.

Zawieś piękny dzwonek na zewnątrz. Duże kuranty wiatrowe, które mają niskie kojące tony, są bardzo relaksujące i dodają spokojnej atmosfery, jednocześnie usuwając zastałe energie.

Słuchaj uspokajającej muzyki. Muzyka klasyczna lub muzyka ambitne, czy relaksacyjna jest bardzo kojąca. Posłuchaj tego, kiedy wracasz do domu, relaksując się w domu lub przed snem.

Włacz film, w którym płyną piękne obrazy przedstawiające naturę, na przykład rafy koralowe, głębię mórz i oceanów, połacie lasów, zwierzęta. Natura zawsze działa kojąco.

6. Uczyń swój dom naprawdę spokojnym.

Spokojny dom pomaga nam zostawić świat za jego drzwiami. Kiedy Twój dom odmładza Twój umysł i ducha, czujesz się bardziej zrelaksowany i skoncentrowany.

Zrób trochę wolnej przestrzeni. Oczyść blaty kontuarów, blatów i stolików nocnych, aby pokoje wyglądały bardziej przestrzennie i dzięki temu zapanowała w nich spokojniejsza energia.

Dodaj miejsce relaksu. Ustaw wygodne krzesło w pobliżu okna z małym stolikiem, przy którym możesz czytać, medytować lub oddawać się przemyśleniom.

Skoncentruj się na sypialni. Sypialnie są szczególnie ważnym elementem tworzenia spokojnego domu. Zbyt wiele sypialni jest zbyt funkcjonalnych i nadmiernie stymulujących. Usuń z niej komputer, sprzęt do ćwiczeń, biurko lub stosy książek, które odwracają uwagę od dwóch rzeczy, które są najważniejsze w sypialni, odpoczynku i romansu.

Sypialnie przeznaczone do wypoczynku, relaksu i romantyzmu to te, które najlepiej orzeźwiają i odmładzają. Chociaż wielu ludzi myśli o całym domu jako o „kokonie” z dala od całego świata, sypialnia powinna być tym prawdziwym kokonem. Stworzenie spokojnej przestrzeni jest kluczem do pełnego wypoczynku. Co więcej, te przestrzenie są też bardziej romantyczne. Spraw, aby Twoja sypialnia była wygodnym i przyjemnym pokojem.

• Wybierz spokojne kolory w sypialni, zgodne z Twoim Kompasem Ki.

• Zdejmij lustra ze ściany, jeśli widzisz w nich odbicie łóżka. Lustra stymulują i mogą zakłócać odpoczynek i sen.

• Usuń telewizor z sypialni, jeśli masz tendencję do oglądania wiadomości lub programów z przemocą przed pójściem spać.

• Używaj w sypialni tekstur, takich jak  satyna lub jedwab, aby zapewnić komfort i przyjemność w dotyku.

7. Wypełnij swój dom naturą

Natura ma na nas niezmiernie dobroczynny wpływ. Dodaj wazon ze świeżymi kwiatami, umieść geodę, która pochłonie nadmiar negatywnej energii. Ustaw lustro naprzeciwko okna, aby odbijało widoki z zewnątrz.

Innym pomijanym obszarem w tworzeniu uspokajającego domu jest ogród. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w kawalerce, czy w dużej posiadłości. Jeśli masz jedynie balkon, ustaw na nim donice z kwiatami. Jeśli masz dom, zadbaj o swój ogród. Stwórz na balkonie lub w ogrodzie miejsce, w którym możesz się zrelaksować.

8. Uczyń swój dom czystym i wygodnym

Czystość jest tak ważna w feng shui i rzadko się o niej mówi. Niestety, większość sprzątania zajmuje dużo czasu w weekend i może zająć kilka godzin. Lepiej jest trzymać przedmioty czyszczące w wiadrze lub koszu blisko miejsca (np. łazienki) i codziennie poświęcić dziesięć minut na wycieranie blatów lub wykonywanie małych, szybkich porządków, które wniosą do pomieszczenia ożywczą energię.

Czysty, lśniący dom, który ładnie wygląda i pachnie, poprawia nastrój i sprawia, że czujesz się skoncentrowany i uziemiony. Dodaj naturalne zapachy w formie olejków lub kadzideł, które wypełnią wnętrze miłym i oczyszczającym przestrzeń zapachem. Wypróbuj naturalne środki czyszczące, które wykorzystują olejki eteryczne, aby stworzyć relaksujący, naturalny zapach podczas sprzątania.

I ciesz się życiem!

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard