Sprzątanie fizyczne i duchowe

Co robisz częściej – zwracasz się ku swemu wnętrzu, czy zwracasz uwagę na to, co na zewnątrz?

Jedno i drugie jest ważne.

Zarówno to, co drzemie w Twoim wnętrzu i w jaki sposób się nim opiekujesz, jak i przestrzeń wokół Ciebie są ważne.

Twoje negatywne myśli, spostrzeżenia, psychiczne zmęczenie związkami międzyludzkimi, ciężar związany z osobistymi problemami lub porażkami to energia jin. Jeśli poddajesz się procesowi degeneracji, to w końcu doprowadzisz swój umysł i ciało do stanu wyczerpania, znużenia i depresji. Ciężka energia przejmie nad Tobą kontrolę i zdominuje Twoje życie.

A jak wygląda Twoja przestrzeń, w której najczęściej przebywasz? Czy jest przestronna, przejrzysta i panuje w niej ład i porządek, czy też jest zawalona szpargałami i rupieciami, niepotrzebnymi bibelotami i rzeczami, które upychasz po szafach?

Przeładowana i chaotyczna przestrzeń ma przełożenie na Twoją psychikę i na Twoje życie. Będzie ono wyglądać dokładnie tak samo.

Czy nie warto więc usunąć, nie tylko z pola widzenia, ale również z szaf i zakamarków rzeczy, które niepotrzebnie zaśmiecają Twój dom, czy też miejsce pracy?

Jeśli nie uczynisz świadomego wysiłku w kierunku uprzątnięcia bałaganu, to z biegiem czasu owy bałagan, który jest zastałą i wyczerpującą energią sprawi, że Twoja własna energia chi ulegnie osłabieniu.

Uprzątnij więc swoją przestrzeń, ożyw ją, wprowadź do niej życiodajną energię i obserwuj zmiany, jakie zachodzą w Twoim życiu.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard