Rola słońca i księżyca w Feng Shui

Ostatnio mieliśmy do czynienia z całkowitym zaćmieniem Słońca, a jutro czeka nas trudna pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca. Feng shui to nie tylko żaby, dzwonki wiatrowe i szczęśliwe monety. Słońce i Księżyc mają silny wpływ na przepływ energii, a tym samym na nasze życie. Ci, którzy mówią, że planety nie odgrywają żadnej roli w naszym życiu, są w błędzie.

Nawet nasze najprostsze czynności, takie jak wstawanie rano czy sen, są regulowane przez Słońce. Elektronika często napotyka na problemy, gdy na Słońcu występują burze solarne. Księżyc także na nas oddziałuje, regulując cykle kobiet, podnosząc pływy oceanów i pomagając roślinom rosnąć.

W Azji wiele z tego, co wiemy o feng shui, jest również regulowane przez Słońce i Księżyc, a w szczególności przez Księżyc. Kalendarz Księżycowy, kalendarz, za którym podąża Azja, jest oparty na fazach Księżyca, czyniąc to ciało niebieskie centrum specjalnych dat, takich jak początek Nowego Roku.

Zamiast śledzić datę, księżycowy Nowy Rok jest ogłaszany wraz z pierwszym Księżycem w nowiu danego roku. Przeczytaj więcej o tym, jak Słońce i Księżyc wpływają na energię Twoją i Twojego otoczenia i jak używać tych symboli w Twoim domu i życiu dla przyciągnięcia miłości, bogactwa, uznania, sukcesu, do oczyszczenia i do odpoczynku.

SŁOŃCE

Złota obecność, niebiańskie uznanie.

Jasne niebiańskie światło słoneczne jest symbolizowane przez wschód, skąd wznosi się słońce. To symbol władzy, uznania i autorytetu. Wykorzystanie symbolu Słońca w kącie bogactwa i osobistym kierunku sukcesu pomoże w promowaniu pozytywnych informacji na swój temat i wprowadzeniu „światła” uznania dla wysiłków i sukcesów. Ten piękny symbol pomaga również przyciągnąć szczęście zarówno do domu, jak i życia.

Najwyższa męska energia.

W symbolice feng shui Słońce reprezentuje energię męską lub yang, podczas gdy Księżyc jest energią żeńską lub yin. Połączone Słońce i Księżyc to pełnia, to yin i yang. Kiedy brakuje Ci energii lub czujesz, że utknąłeś, Słońce jest w stanie dostarczyć Ci owej energii, podniesie chi Twojego domu lub Twojego życia.

Oczyść słońcem.

Ilekroć przyniesiesz do domu jakiś przedmiot, szczególnie stary, który leżał głęboko ukryty na strychy lub w antykwariacie, ustawienie go w słońcu jest wspaniałym sposobem na pozbycie się z niego wszelkich negatywnych energii. Ustawienie wody w słońcu pobudzi ją i będzie doskonała do podlewania, aby ożywić rośliny, do fontann wodnych lub akwariów. Jeśli ktoś w twoim domu jest chory, zawieś lub ustaw w jego pokoju symbol Słońca, najlepiej w formie lustra, aby pomóc przeciwdziałać energii choroby.

Energetyzuj słońcem.

Gdy brakuje słońca, w domu brakuje pożytecznej energii. Dlatego wskazane jest ożywić dom, odsłaniając zasłony i rolety, aby w miarę możliwości wpuszczać Słońce do wszystkich części domu każdego dnia. Pomoże to podnieść energię Twojego domu i oczyścić go. Wpuść do swojego domu dużą dawkę słońca, aby panowało w nim życie i pozytywna energia.

Słońce podnosi duchy i kusi miłością.

Wprowadzenie symbolu Słońca do domu pomoże wnieść miłość do Twojego życia, szczególnie, gdy zostanie umieszczony w Twoim osobistym sektorze związków. Umieść fasetowane kryształy w swoich najbardziej nasłonecznionych oknach, aby rozpryskiwały tęczę w całym domu i podnosiły energię. Jest to szczególnie przydatne, jeśli podupadłeś psychicznie. Jasne światło i kolorowe strumienie tęczowego światła podniosą Cię na duchu i stworzą pozytywne odczucia. Jasne kolory złota, zarówno w otoczeniu, jak i w biżuterii również pomagają podnieść osobistą energię.

KSIĘŻYC

Figurki Księżyca i Słońca zapewniają harmonię.

Symbol połączonego Księżyca i Słońca pomaga aktywować energię pomieszczeń o obniżonych wibracjach. Zastosuj ten symbol, jeśli odczuwasz potrzebę przywrócenia równowagi w swoim domu lub jeśli zaistniał jakiś konflikt pomiędzy członkami rodziny.

Księżyc przynosi odpoczynek, odnowę i regenerację.

Jeśli Twoje życie jest zbyt stresujące, to wprowadzenie energii Księżyca pomoże Ci uspokoić skołatane nerwy i odstresuje Cię. Jest to szczególnie ważne w sypialni, gdzie nacisk kładzie się na odpoczynek, ale też na intymność i emocjonalne odczucia. Energię księżyca można sprowadzić do sypialni za pomocą rozproszonego światła, falujących białych zasłon i miękkich tekstur.

Dodanie okrągłego lustra pomoże wciągnąć księżyc do sypialni, co może również być pomocne w związku. Tylko upewnij się, żeby w lustrze nie odbijało się łóżko.

Wprowadź miłość poprzez symbol pełni Księżyca.

Chińczycy wierzą, że chiński Bóg Małżeństwa jest „starcem na Księżycu”. Uważa się, że księżyc jest nadzorcą jednoczenia par. Jeśli od jakiegoś czasu jesteś samotny, rozważ dodanie dużego obrazu pełni Księżyca w swoim domu, i zawieszenie go w miejscu, gdzie często będzie padać na niego Twój wzrok. Światło pełni Księżyca łączy kochanków i pomaga związkom osiągnąć następny poziom zaangażowania. Powieś swój obraz 15 dnia po nowiu.

Działaj w dniach nowiu.

W chińskim zwyczaju Księżyc w nowiu to czas na nowe przedsięwzięcia i początki. Czas od nowiu do pełni jest najlepszym na rozpoczynanie nowych projektów, podpisywanie umów, bowiem wtedy wraz z przyrostem Księżyca będą rosnąć Twoje zyski. Aby uzyskać więcej pieniędzy, napisz czerwony znak waluty we wnętrzu lewej dłoni, aby przyszły do Ciebie pieniądze. Napisz 10 życzeń w przeciągu kilku godzin po rozpoczęciu nowiu, aby sprawić, by się spełniły.

Energetyzuj kryształy miłości energią Księżyca.

Ponieważ Księżyc jest ciałem niebieskim, które reprezentuje miłość, wystaw na działanie blasku Księżyca kryształy, takie jak różowy kwarc i ametyst, aby uaktywnić je dla przyciągnięcia miłości. Jeśli jesteś singlem, może to pomóc przyciągnąć nową miłość do Twojego życia, a jeśli jesteś w związku partnerskim, energetyzowanie kryształów pomoże utrzymać związek silnym i pełnym uczucia.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

MOŻE MASZ PODOBNY PROBLEM I MOŻEMY GO WSPÓLNIE ROZWIĄZAĆ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ROZWIĄZAŃ RÓŻNYCH PROBLEMÓW, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard