RODZINA – nasze korzenie

JEŚLI:

  • Chcesz wzmocnić więzi rodzinne
  • W rodzinie panuje nerwowa atmosfera
  • Relacje rodzinne zostały zachwiane
  • W Twojej rodzinie występują ciągłe konflikty,

To warto przyjrzeć się bliżej strefie Rodziny, która w Feng Shui jest niezwykle ważnym miejscem. Gdy zadbasz o nie odpowiednio, Twoje rodzinne relacje będą opierać się na miłości, szacunku i wzajemnym wsparciu, a wszelkiego rodzaju konflikty i waśnie usuną się z przestrzeni.

Nie wystarczy oczywiście zastosowanie właściwych remediów. Należy do tego dołożyć nasze własne starania, aby nasz rodzinny dom stał się miejscem, do którego będziemy chętnie wracać, a relacje w nim oparte były na bliskości i zrozumieniu.

Kąt Rodziny znajduje się na Wschodzie, pomiędzy kątem Wiedzy i Bogactwa. Zwróć szczególną uwagę na salon i jadalnię w swoim domu, bo to te właśnie miejsca mają największy wpływ na relacje rodzinne.

Zadbaj o tą część również w swoim biurze, aby Twoje relacje z pracownikami i klientami stały się bardziej harmonijne, pełne akceptacji i zrozumienia.

Obie sfery, zarówno dom, jak i praca, wpływają na siebie wzajemnie. Kiedy masz poukładane życie rodzinne, będziesz piął się po szczeblach kariery z lekkością. Gdy w pracy wszystko układa się po Twojej myśli, również Ty i Twoja rodzina na tym zyskujecie, bo nie przenosisz swoich frustracji na swój dom i atmosferę w nim panującą.

Istnieje kilka silnych remediów, które warto zastosować w kącie Rodziny.

Jednym z nich są rodzinne zdjęcia, najlepiej w drewnianych ramkach, bowiem tą strefą rządzi żywioł Drzewa. Możesz na ścianie w tym sektorze umieścić także drzewo genealogiczne swojej rodziny.

Ustaw w tym miejscu rośliny, które z jednej strony kojarzą się właśnie w drzewem genealogicznym, które się rozrasta, a z drugiej strony łączą się z żywiołem Drzewa.

Wskazany jest tu również kolor zielony, będący symbolem życia i wzrostu. Może to być kolor ściany, a mogą to być elementy w postaci poduszek, czy innych bibelotów.

Żywioł Drzewa wspiera Woda. Możesz więc zastosować tutaj także kolory czarny i niebieski lub umieścić elementy kojarzące się z wodą, np. fontannę, akwarium, muszle.

Zapomnij o elementach symbolizujących żywioł Ognia. Unikaj kolorów, takich jak czerwony, fioletowy itp. W tym miejscu nie powinien znaleźć się kominek, a jeśli już istnieje, powieś nad nim duże lustro lub obraz przedstawiający spokojną wodę. To uspokoi żywioł Ognia.

Nie używaj także elementów związanych z żywiołem Metalu, bo może to prowadzić do kłótni i różnic w poglądach.

No i rzecz najważniejsza i pierwszorzędna. Dbaj o to, aby był w tym obszarze porządek, podobnie zresztą jak w przypadku innych obszarów. Pozytywna chi płynie tam, gdzie nie ma żadnych przeszkód. Dlatego też warto dbać o czystość i komfort, bowiem bałagan stanowi fizyczną przeszkodę dla umysłu, ducha i życia człowieka.

Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej Feng Shui Twojego mieszkania, domu, biura, hotelu, czy restauracji, zapisz się na bezpłatną 15-minutową konsultację lub po prostu napisz do nas maila, opisując w czym leży problem.

A może znasz kogoś, kto takiej porady potrzebuje? Podziel się z nim tym wpisem.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard