Noworoczne remedia na szczęście i obfitość

3 Lutego weszliśmy w Nowy Rok Solarny według kalendarza chińskiego.

Przed jego rozpoczęciem był czas na oczyszczanie przestrzeni wokół nas i przygotowania do Nowego Roku. Aby ten rok był pomyślny, warto teraz skoncentrować się na małych rytuałach, które wprowadzą do naszego życia szczęście i dobrobyt w każdej sferze naszego życia.

Zadbaj o wejście do domu.

Warto przy drzwiach postawić doniczkę z żonkilem, zwanym inaczej narcyzem, który jest symbolem dobrobytu i bogactwa, odrodzenia i odnowienia, a także nadejścia nowego. Jeśli w tym miejscu jest za zimno, ustaw doniczkę w domu lub zastosuj jedwabne kwiaty.

Wymień starą wycieraczkę, umyj drzwi, aby wejście było czyste i lśniące. Wypierz lub wyczyść chodnik na przedpokoju, jeśli taki posiadasz. Utrzymuj okolice wejścia w czystości i schludności. Niech wejście zaprasza do wnętrza. To jak książka z dobrym i ciekawym wstępem. Jeśli wstęp Cię przyciągnie, będziesz czytać dalej. Tak samo jest z wejściem do mieszkania czy domu – jeśli będzie zadbane, będziesz chciał zobaczyć, co jest dalej.

Dodaj rośliny.

Rośliny są źródłem witalnej energii, wzrostu i symbolem zdrowia. Kup do domu lub ogrodu nowe rośliny, aby przyciągnąć wzrost i witalność do życia.  

Zawieś przy drzwiach symbol bogactwa „Fu”.

Symbol „fu” oznacza szczęście i dobrobyt w nadchodzącym roku. Wiesza się go tradycyjnie przy drzwiach, aby przyciągał bogactwo.

Wskaż bogactwu drogę.

Do dywanika lub wycieraczki przed wejściem (od spodu) przyklej przezroczystą taśmą monety chińskie tak, aby utworzyły kształt strzałki i skieruj ją w stronę wnętrza mieszkania. To pokaże bogactwu, w którym kierunku ma zmierzać.

Ustaw miskę złota w swoi domu.

Rozłóż miski, najlepiej szklane lub kryształowe, z 9 pomarańczami i mandarynkami w kuchni, jadalni lub salonie. Pomarańcze przynoszą pomyślność, ponieważ słowo „pomarańczowy” w języku mandaryńskim jest homonimem słowa „złoto”.

Może włożyć pomiędzy pomarańcze małe czerwone koperty, w których znajdą się monety chińskie (mogą też być grosiki), karteczki z intencjami lub inne niespodzianki, które zaoferujesz swoim gościom.

Użyj w swoim domu czerwonych dodatków.

Nowy Rok to czas, kiedy warto wpuścić do domu ożywczą energię. Oprócz sprzątania czy zastosowania roślin czy kwiatów, dodaj odrobinę czerwonego koloru, aby wprowadzić energię sukcesu i szczęścia w Nowym Roku.

ZABAWNE RYTUAŁY NOWOROCZNE

Umieść złoto przy drzwiach swego domu.

To jeden z przyjemniejszych rytuałów dla całej rodziny. W dniu chińskiego Nowego Roku (można to zrobić też zaraz na jego początku) umieść pomarańcze i złote chińskie monety (lub grosiki) przy drzwiach wejściowych. Masz firmę? Możesz zrobić to samo przy drzwiach wejściowych prowadzących do niej, aby przyciągać klientów przez cały rok.

Zrób drzewo życzeń.

Znajdź gałąź na swoim podwórku lub w ogrodzie i pomaluj ją sprayem na biało, złoto lub brązowo. Następnie owinąć maleńkimi światełkami i włóż do wazonu, aby stworzyć własne drzewo życzeń. Zawieś na nim intencje na Nowy Rok i powieś na czerwonych wstążkach na gałęziach.

Możesz zrobić to samo na drzewku pomarańczowym w doniczce.

Utwórz tacę wspólnoty.

Powitaj przyjaciół i rodzinę w swoim domu i umieść tacę wspólnoty (my taką mamy na stoliku zaraz przy wejściu) wypełnioną smakołykami, które wszyscy lubią. Możesz na niej umieścić słodycze, suszone owoce, orzechy i nasiona.

Ostatnio zakupiłyśmy białe naczynie w kształcie prawoskrętnej spirali, które wyłożyłyśmy po brzegi czekoladkami i ustawiłyśmy je w samym centrum, które w tym roku warto zasilać.

Wprowadzenie nawet drobnych remediów pozwala często na uzyskanie dużych efektów. Nie kosztuje nas to wiele pracy, ani pieniędzy, a pozwala przyciągnąć pozytywną energię i obfitość.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard