NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ, czyli zakup właściwego domu

FENG SHUI

Praktykujący Feng Shui wiedzą, że istnieją pewne aspekty w układzie domu, które mogą utrudnić stworzenie dobrego przepływu energii. Większość dotyczy podstawowych problemów z rozmieszczeniem na planie domu. Jeśli chcesz kupić nowy dom, staraj się unikać domu z tymi negatywnymi cechami feng shui. Jeśli mieszkasz w domu, w którym obecne są owe utrudnienia, poszukaj remediów feng shui, aby jak najszybciej je zniwelować.

Siedem typowych problemów feng shui to:

Drzwi przednie w bezpośredniej linii z drzwiami tylnymi
Schody skierowane w stronę frontowych drzwi
Łazienka naprzeciw drzwi wejściowych
Schody w centrum domu
Łazienka w centrum domu
Główna sypialnia nad garażem
Długi, wąski korytarz
Przednie drzwi wyrównane bezpośrednio z tylnymi drzwiami
Otwarty salon
Nie rozumiesz na czym polega feng shui? Wyobraź sobie chi (energię) jako wodę wpływającą do Twojej przestrzeni. Woda powinna przepływać miejscami spowalniając, aby odżywić przestrzeń. Natomiast, jeśli drzwi wejściowe są w jednej linii z drzwiami z tyłu domu bądź oknami, sprawi to, iż energia będzie z takiego domu uciekać.

Należy unikać kupna takiego domu. Jeśli natomiast taki dom już posiadasz, to warto zastosować remedia, które przekierują energię w inne obszary, na przykład poprzez umieszczenie na drodze roślin lub mebli.

Schody od strony drzwi wejściowych

Główne drzwi wejściowe nazywane są w feng shui „ustami chi”, ponieważ przez nie wpływa energia, którą dom się żywi. Kiedy schody na klatce schodowej prowadzą bezpośrednio do drzwi, energia feng shui szybko pędzi w górę lub w dół schodów, opuszczając w ten sposób główne piętro bez dostarczenia niezbędnej domowi energii. To samo tyczy się schodów na zewnątrz budynku. Lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich pod kątem w stosunku do domu.

Można przekierować ruch energii poprzez ustawienie przy drzwiach roślin, luster, grafik itp.

Łazienka z widokiem na drzwi frontowe

W feng shui łazienki są uważane za miejsce, w którym energia odpływa z kosmosu, a zatem łazienka zwrócona w stronę drzwi wejściowych jest dość poważnym problemem feng shui, ponieważ zachęca przychodzącą energię odżywczą do natychmiastowego odprowadzenia. Sytuacja ta jest dość powszechna w nowszych domach zbudowanych bez uwzględnienia zasad feng shui.

Istnieją jednak rozwiązania nawet dla tego wyzwania, takie jak stworzenie silnego punktu centralnego tuż przy przednim wejściu, aby odciągnąć uwagę od łazienki, na przykład duży żyrandol, okrągły dywan lub obraz powieszony na ścianie w pobliżu drzwi łazienkowych. A poprawa feng shui w samej łazience zmniejszy straty energii.

Schody w centrum domu

Jeśli masz schody w środku domu lub biura – bez względu na projekt, materiały i kolory, możesz rozważyć zastosowanie określonych środków feng shui w celu zrównoważenia jego energii.

Centrum domu jest jego sercem, a schody w centrum domu mają tendencję do destabilizacji energii, szczególnie te kręcone. Rozwiązania w przypadku schodów umieszczonych w centrum wymagają upewnienia się, że energia wokół nich jest w pełni uziemiona. Na przykład zakotwiczenie obszaru wokół schodów za pomocą szczególnie znaczących dzieł sztuki lub zdjęć rodzinnych może pomóc utrzymać energię i ją ustabilizować.

Łazienka w centrum domu

Łazienka, która symbolizuje wypływ energii na zewnątrz, jest z natury problematyczna, gdy znajduje się dokładnie w centrum domu, w energetycznym sercu.

Ta przestrzeń powinna być otwarta, lekka i zawierać poczucie piękna. W feng shui centrum twojego domu jest również uważane za obszar, z którego wszystkie inne strefy otrzymują energię.

Staranne dbanie o jakość powietrza i światła w centralnej łazience jest jednym z lekarstw na łazienkę w centrum domu.

Główna sypialnia nad garażem

Zasadniczo sypialnia nad garażem nie jest dobrym feng shui z dwóch głównych powodów. Garaże wprowadzają dużo ruchu „wchodzącego i wychodzącego”, który zaburza energię, i to jest dokładnie odwrotny cel dla sypialni. Po drugie, garaż to zazwyczaj zagracony obszar, a zagracenie w dowolnym miejscu również zaburza energię. Łącząc te dwa problemy, sypialnia nad garażem ma bardzo niestabilny fundament energetyczny, który nie będzie sprzyjać relaksowi.

Zatem zalecane jest przeniesienie sypialni do innej przestrzeni. Jeśli nie jest to możliwe, remedium dla sypialni nad garażem będzie uziemienie istniejącej energii i poprawa jakości powietrza.

Długi, wąski korytarz

Długi wąski korytarz w domu jest uważany za złe feng shui, ponieważ energia ma tu kombinację pędzącego sha chi i zastoju energii (si chi). Problemy związane z energią w długim, wąskim korytarzu można zwykle rozwiązać za pomocą prostych technik dekoracyjnych. Kluczowym rozwiązaniem jest skierowanie naturalnego światła na korytarz poprzez na przykład wykorzystanie lusterek.

Najlepszym jednak testerem energetycznym są zwierzęta i dzieci. Jeśli kot czy pies ucieka z domu albo staje się agresywny bądź niespokojny, a dzieci impulsywne i kłótliwe, oznacza to, że ten dom nie będzie najszczęśliwszym miejscem do zamieszkania.

Życzę Wam udanych wyborów i domu pełnego harmonii i radości.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard