Najlepszy sposób na dobry sen

CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ, JAKIE SĄ KONSEKWENCJE BRAKU SNU?

Bezsenność jest wręcz groźna dla zdrowia. Rozdrażnienie, ból głowy, problemy z pracą i skupieniem uwagi to jedynie niewielkie następstwa niewyspania.

Brak snu jednak, inaczej deprywacja, wiąże się z zaburzeniem funkcji poznawczych. Objawia się to nadmiernym pobudzeniem, rozdrażnieniem lub spadkiem sił witalnych.

Bezsenność trwająca przez dłuższy czas skutkuje nie tylko zmęczeniem, ale obniżeniem jakości życia, problemami emocjonalnymi, stanami depresyjnymi. Uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Twój układ nerwowy staje się rozchwiany. Osłabia się układ odpornościowy, następuje zaburzenie gospodarki hormonalnej.

A co najważniejsze, brak odpowiedniej ilości snu wyniszcza Twój mózg.
Komórki nerwowe ulegają degradacji. Niewyspany/a nie jesteś w stanie podejmować racjonalnych decyzji. Twój mózg nie zwraca bowiem wtedy uwagi na potencjalne zagrożenia. Pojawiają się problemy z pamięcią i odróżnieniem fikcji od prawdy.

Współczesne tempo życia rzadko kiedy pozwala na pogodzenie wewnętrznego zegara z porą dnia i nocy. Zmartwienia, problemy oraz towarzyszący im stres sprawiają, że masz kłopot z zapewnieniem sobie odpowiedniej jakości snu.

JAK SOBIE POMÓC?

JAK SPRAWIĆ, ABY JAKOŚĆ SNU BYŁA LEPSZA?

Nie mówię tu o szaleńcach, którzy świadomie skracają czas snu, chcąc przeznaczyć więcej godzin na pracę. Mówię o osobach, które faktycznie mają problem z bezsennością lub niespokojnym snem.

Bez względu na to, jakie są przyczyny bezsenności, możesz zastosować pewne remedia w Twojej sypialni, które pomogą Ci zasnąć i przespać noc snem spokojnym.

Jest w Kompasie Ki wibracja kolorystyczna, która zwie się RELAXEM.

Po sprawdzeniu Twojego Kompasu Osobistego Ki wyjdzie, w jakim kolorze masz RELAX.

W tym kolorze z pewnością nie wolno Ci funkcjonować w ciągu dnia, bowiem spowoduje on całkowity brak motywacji i chęci do działania. Ogarnie Cię znużenie, lenistwo i będziesz się czuł zagubiony. Sprowadzi na Ciebie sen, ponieważ obniży poziom Twoich wibracji życiowych. Również, jeśli jesteś kierowcą, nie powinieneś prowadzić samochodu w takim kolorze, bo spowodujesz wypadek.

Natomiast będzie to kolor doskonały do użycia właśnie w sypialni.

Możesz go wykorzystać na różne sposoby. Pomaluj jedną lub wszystkie ściany na ten kolor. Śpij w pościeli o tym kolorze. Załóż piżamę w kolorze RELAXU.

Zauważysz różnicę już pierwszej nocy.

Pamiętaj, że każdy kolor ma około 100 odcieni, tak więc możesz zastosować odcienie mocne i głębokie danego koloru, bądź też barwy pastelowe.

Jeśli masz partnera/partnerkę, męża/żonę, musisz sprawdzić również jego/jej Kompas, aby nagle nie okazało się, że kolor, który w Twoim przypadku oddziałuje na Ciebie sprowadzając sen, u Twojego partnera/partnerki powoduje gadulstwo lub, co gorsza, znieczulicę.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

MOŻE MASZ PODOBNY PROBLEM I MOŻEMY GO WSPÓLNIE ROZWIĄZAĆ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ROZWIĄZAŃ RÓŻNYCH PROBLEMÓW, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard