MIŁOŚĆ – kocham i jestem kochany

Wszystkie relacje miłosne mają swoje wzloty i upadki. Wszystkie wymagają pracy nad sobą i nad relacją, a także współpracy partnerów, chęci współtworzenia, adaptacji i ciągłego, codziennego budowania i utrzymywania fundamentów, jakimi są miłość, wzajemny szacunek, zrozumienie i akceptacja.

Kiedy jesteście w relacji od lat i do Waszego życia wkrada się nuda, rutyna i szara rzeczywistość, relacja, jaką tworzyliście na początku, może zamienić się w związek i to w dodatku toksyczny.

Związek to uwiązanie, przyzwyczajenie, brak empatii, brak starań, zrzucanie odpowiedzialności na partnera. Przestajesz słyszeć, co druga strona ma Ci do powiedzenia, przestajesz współodczuwać, rozumieć, a wewnątrz budzą się emocje związane z frustracją, złością i bezsilnością lub po prostu zobojętnienie. Nie twierdzę, że tak się dzieje za każdym razem i w każdym przypadku. Ale jest to zjawisko dość częste.

Dlaczego zatem nie postarać się o to, żeby relacja dwojga kochających się ludzi łączyła się z uczuciami szczęścia i spełnienia? Nie będę się tu rozwodzić na temat samoakceptacji, kochania siebie i utrzymywania ognia w relacji, co spowodowałoby, iż stałaby się ona pełna blasku.

Zajmiemy się natomiast energią. Sprawdźcie, gdzie znajduje się u Was w domu Południowy-Zachód. Jakie to miejsce? Jak wygląda? Co się tam mieści? Czy jest schludne i zadbane, czy pełne bibelotów i bałaganu? Jest jasne, czy panuje tam mrok? A jak wygląda Wasza sypialnia? Czy jest przytulna, komfortowa i zaprasza do wspólnych igraszek, czy też stoi może w niej telewizor, który jest zabójcą uczuć i bliskości?

Na Południowym-Zachodzie (według Feng Shui) znajduje się zakątek Związków i Miłości. Każda sfera na kwadracie bagua jest ważna i powinna być właściwie zagospodarowana, ale ten zakątek jest szczególnie ważny, bowiem od tego, jak wygląda nasza relacja z partnerem/partnerką i to, jak się w niej czujemy, w dużej mierze ma wpływ na nasze życie.

Uporządkowanie i zadbanie o kąt Związków i Miłości może nam pomóc, tak naprawdę, w każdej relacji, zarówno tej bliskiej, jak i w relacjach rodzinnych, przyjacielskich, czy zawodowych.

Bo to przecież miłość rządzi światem, nami i naszym życiem. To od miłości lub jej braku tak wiele zależy.

Zadbaj więc o tą sferę w swoim domu, a zobaczysz, jak wszystko wokół ciebie rozkwita.

Zanim napiszę o różnych remediach, jakie można tu zastosować, powiem Wam o rzeczy najważniejszej, a mianowicie o tym, iż w tym miejscu z pewnością nie powinny się znaleźć ani żadne pojedyncze przedmioty (wiąże się to z samotnością), ani tym bardziej potrójne elementy (zagrożenie znalezienia się w trójkącie). Jeśli więc umieszczasz cokolwiek w tej strefie, niech będzie podwójne: dwa świeczniki, para zakochanych, dwa serduszka, dwa kryształy i tak dalej.

Doskonałym remedium w tym zakątku będą kryształy, szczególnie te, które znajdują się przy oknie lub zostaną podświetlone tak, aby ich kolorowe światło rozbłysło feerią barw na cały pokój.

Również dwie czerwone, różowe, bądź fioletowe świece będą tu doskonałe. Zakątek związków i miłości połączony jest z żywiołem Ziemi, a Ziemię wzmacnia żywioł Ognia, Tak więc świece w tym miejscu będą idealne.

Kolory, które warto zastosować w tej strefie to: czerwony, różowy, fioletowy, purpurowy, pomarańczowy i żółty. Możesz którymś z tych kolorów pomalować ściany lub zawiesić obraz, zawierający te właśnie kolory. Dobrze by było, żeby był ekspresyjny, taki, który stanie się symbolem relacji pełnej blasku, barw i witalności.

Może znajdziesz taki obraz właśnie tutaj

Możecie też zawiesić tu obraz przedstawiający szczęśliwą parę zakochanych (najlepiej ustawioną przodem lub przynajmniej profilem do widza, ale w żadnym wypadku tyłem).

Do dekoracji możecie wykorzystać kolorowe poduszki w odpowiednich barwach. Pamiętajcie, żeby były podwójne.

Dobrze też oświetlić to miejsce. To wprowadzi witalne chi. Rozmiar lampy nie ma znaczenia.

A co do sypialni, to rzeczą najważniejszą będzie pozbycie się stamtąd telewizora. Nie powinno się też tam znaleźć żadne lustro, a jeśli już to nad łóżkiem i to okrągłe (energia Yin, symbol Księżyca).

Zwróćcie uwagę na to, aby szafki nocne były dwie, takie same i po obu stronach łóżka. No i żadnej kwiecistej pościeli, ani kwiecistych tapet w sypialni, bo to przynosi pecha w miłości.

Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej Feng Shui Twojego mieszkania, domu, biura, hotelu, czy restauracji, zapisz się na bezpłatną 15-minutową konsultację lub po prostu napisz do nas maila, opisując w czym leży problem.

A może znasz kogoś, kto takiej porady potrzebuje? Podziel się z nim tym wpisem.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard