MENTORZY – liczą się znajomości

Stare powiedzenie mówi, że bardziej liczy się to, kogo znasz, niż to, co wiesz.

Częściowo się z tym zgadzam. Z pewnością potrzebna jest wiedza w każdej sferze, jaka jest naszym udziałem. Jeśli chodzi o naszą pracę zawodową, warto być ekspertem w dziedzinie, którą się zajmujemy. Ale znajomości i odpowiednie kontakty odgrywają bardzo ważną rolę. Dzięki nim łatwiej jest się poruszać, choćby w świecie biznesu.

Dlatego dobrze jest się wesprzeć i przywołać do swego życia pomocnych ludzi, którzy pojawią się we właściwym momencie i nam pomogą.

W feng shui istnieje kąt Pomocnych Ludzi.

Kiedy aktywujesz północno-zachodni róg swojego domu, mieszkania lub firmy, stymulujesz przyciąganie do siebie mentorów, a także szczęście i wszelkie błogosławieństwa oraz zwiększasz kontakty biznesowe.

Zasilając ten zakątek, pomagasz sobie. I tu ciekawostka. Jeśli jesteś osobą samotną i szukasz partnera, to gdy zadbasz o tę część swego domu, on sam znajdzie Ciebie.

Kąt Pomocnych Ludzi połączony jest z żywiołem Metalu.

Można tu zastosować dużą ilość metalowych i błyszczących przedmiotów. Jest to idealne miejsce, żeby wstawić tu na przykład jakieś dzieło sztuki z metalu, zegar, metalowe elementy dekoracyjne itp.

Jednym ze sposobów zdobywania nowych możliwości jest zwrócenie na siebie uwagi osób na stanowisku.

Ci ludzie mogą pomóc otworzyć nam drzwi do innych przestrzeni, zwrócić uwagę na naszą pracę i pomóc nam ruszyć do przodu. Stymuluj północno-zachodni róg za pomocą wszystkiego, co się porusza, jak zegar wahadłowy, wentylator, a nawet telewizor. Chodzi o to, aby ten obszar był aktywny, aby pomóc Ci zwrócić uwagę tych, którzy mogą Ci pomóc.

Żywioł Metalu jest wspierany przez żywioł Ziemi.

Możesz użyć chociażby obrazu, na którym widnieją góry, ziemia lub nawet kosmos po to, aby przyciągnąć do swego życia inwestorów, wszelkich dobroczyńców i pomoc, zarówno tą z Nieba, jak i z Ziemi.

Rozjaśnij swoje perspektywy światłem.

Niezależnie od tego, czy chcesz podróżować, zdobyć wsparcie mentora, czy też przyciągnąć uwagę tych, którzy mogą Cię doprowadzić do awansu, światło jest jednym z najlepszych aktywatorów północno-zachodniego rogu. Dodaj tutaj lampę podłogową, wysoką roślinę z migoczącymi światłami lub dowolne oświetlenie – poza świecami lub kominkiem. Światło pomoże Ci przyciągnąć uwagę odpowiednich osób.

Rozszerz swój zasięg działania.

Bez względu na to, czy marzą Ci się podróże, czy chcesz prowadzić interesy za granicą, zasilony północno-zachodni kąt to jeden z najlepszych sposobów na materializację Twoich marzeń. Aby go aktywować, dodaj tutaj elementy żywiołu Ziemi, takie jak gładkie kryształowe kule, geody lub ładny wazon, aby wzmocnić relacje.

Obrazy lub zdjęcia wpływowych ludzi pomagają przyciągnąć mentorów.

Obrazy są ważne do stymulowania naszego mózgu, dlatego warto zastosować w tym zakątku zdjęcia sławnych i wpływowych osób. Możesz tu umieścić również karty z podziękowaniami, które kiedyś otrzymałeś. Jeśli chciałbyś podróżować, dodaj tu zdjęcia z pięknych, egzotycznych miejsc.

Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej Feng Shui Twojego mieszkania, domu, biura, hotelu, czy restauracji, zapisz się na bezpłatną 15-minutową konsultację lub po prostu napisz do nas maila, opisując w czym leży problem.

A może znasz kogoś, kto takiej porady potrzebuje? Podziel się z nim tym wpisem.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard