Konflikty w związku i jak ich uniknąć

Nieporozumienia i łagodne konflikty są nieuniknioną częścią związku. Kiedy dwie osoby zbliżają się do siebie, kiedy negocjują obraz, który budują dla siebie nawzajem, jest niemal pewne, że po obu stronach będą potrzebni strażacy.

Ponieważ związek ustabilizuje się po pewnym czasie, należy również ustabilizować motywy, które pomogą rozwiązać spory.

W tym wpisie chcę skupić się na partnerstwach, które mają być utrzymane w perspektywie długoterminowej i mają na celu bliskość, wzajemność i dzielenie się. Tam mamy do czynienia z miłością. I ważne jest, aby ją utrzymać, podsycić, a nie palić i niszczyć.

W tym przypadku może Wam bardzo pomóc Kompas Ki.

Znając swoje wzajemne wibracje kolorystyczne, możecie zapobiec konfliktom. Przede wszystkim nie zakładajcie w swoim towarzystwie kolorów, które działają na Waszego partnera jak przysłowiowa płachta na byka. W Kompasie owe kolory to na przykład wibracja Pięciu Duchów. Jej emanacja powoduje, że sygnały przekazywane Wam przez pięć Waszych zmysłów są źle odczytywane, stąd też łatwo o nieporozumienia, sprzeczki i chęć do intryg. W tej wibracji będziecie mówić o tych samych rzeczach, ale jakby na innych falach. Nie znajdziecie porozumienia.

Słucham mojego partnera wirtualnie, z uwagą, bez reakcji.

Słuchanie jest czynnikiem decydującym. Słuchając pokazujesz, że jako osoba dorosła świadomie dbasz o to, co czuje druga osoba. Uczysz się, myślisz i próbujesz zrozumieć, co chce Ci przekazać. Odpowiadasz sobie również na pytanie, czy się z tym zgadzasz, czy jest to zgodne z Tobą. Emocje każdej osoby są jej prawdą, nie oceniasz ich. Po prostu się im przyglądasz. Odpowiadasz i wyjaśniasz, co sądzisz o tym samym problemie, nie kontratakując.

Dostosowujesz swoje wibracje do swojego rozmówcy. Czasem lepiej jest milczeć, bo akurat Twój partner w Twojej wibracji milczenia pozytywniej Cię odbiera.

Wyrażam swoje obawy

Bez wyrażania nie ma wzajemnego związku. Zbyt często partnerzy są uwięzieni w nieskończonym monologu wewnętrznym, unikając poruszania kwestii ich dotyczących. Od najprostszego do najbardziej złożonego problemu rozwiązanie zaczyna się, gdy tylko partnerzy wyrażą się. W przeciwnym razie wszyscy gromadzą negatywne uczucia, gniew, a eksplozja jest tylko kwestią czasu.

Co więcej, kiedy jesteś ciągle w wewnętrznym monologu, walczysz jedynie z własnymi obawami. Tak więc konflikt w Tobie narasta, a to uzewnętrznia się w Twojej komunikacji z drugą osobą.

Wyrażaj więc to, co Cię martwi, ale jednocześnie dziel się tym, co Ci się podoba w Twoim partnerze i Waszym związku.

Najpełniejsze porozumienie odnajdziecie w swoich kolorach Witalności, Powodzenia lub Życia.

Wykazuję autentyczność i odpowiedzialność

W konfliktach i sprzeczkach często słyszymy takie zwroty, jak „wściekasz się na mnie”, „ranisz mnie”, „to, co robisz, boli”. Za takimi frazami kryje się pasywne podejście do stanu rzeczy, które jest złe. Każdy partner powinien utrzymać swoje emocje i zachowania pod kontrolą, aby ułatwić komunikację. Zachowanie agresywne jest wyborem każdego z nas, a nie odpowiedzialnością drugiego, który „powoduje” w nas negatywne odczucia. Istnieje wiele sposobów reagowania bodźce, jednak sposób reagowania wybieramy my, świadomie.

W trudnych sytuacjach, bardzo napiętych, wykorzystaj kolor Powodzenia, który jest również nazywany „niebiańskim lekarzem”. Uspokoi on Twoje emocje, doda rozwagi i spowoduje estetyczne działanie.

Rozwiązywanie konfliktów wymaga powściągliwości i skupienia się na konkretnych problemach. Unikaj więc uogólniania, ogólnikowego traktowania tematu, rozpoczynania i niekończenia frazy, czy też przeskakiwania z problemu na problem.

Ale przede wszystkim bądź odpowiedzialny za swój związek, dbaj o niego tak samo, jak dbasz o siebie.

Utrzymanie równowagi nie jest łatwym zadaniem. Ale niech Wasza relacja będzie dla Was wspierająca. Niech każdy zachowa własną przestrzeń, ale niech również ma świadomość, że partner zawsze będzie „portem”, do którego można wrócić i znaleźć rozwiązanie dla każdego problemu, uspokoić się, zrelaksować, nabrać energii. Budujcie swoją relację razem.

Prawdziwa miłość zawsze odnajdzie właściwą drogę.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard