Jak znaleźć lub wzmocnić miłość?

Miłość bywa skomplikowana i zagmatwana.

Wielu podaje różne wskazówki, jak ją znaleźć. Można stosować różne rytuały, takie jak pisanie intencji na kartce papieru i powtarzanie tego przez 49 dni. Niektórzy sugerują, aby trzymać zapalone światła w sypialni przez kolejnych kilka nocy.

Ale tak naprawdę, dopóki w Tobie nie będzie gotowości na nią, nie przyjdzie.

Można jednak nieco pomóc, aby ją przyciągnąć.

Zatroszcz się więc o siebie i swoją przestrzeń. Pozytywne myślenie i otoczenie, które wspiera energię miłości to podstawa.

ŁOŻE MIŁOŚCI

SOLIDNY ​​ZAGŁÓWEK ŁÓŻKA

Dobry solidny zagłówek jest ważny dla jakości snu, ponieważ zapewnia subtelne poczucie bezpieczeństwa. Badania naukowe wykazały, że niska jakość snu może być szkodliwa dla zdrowia psychicznego i fizycznego, w tym zubożonego popędu seksualnego. Więc nie tylko zagłówek, ale ogólnie sypialnia, gdzie jest łagodny przepływ energii i komfort, pomaga poprawić jakość snu, a to z kolei jest niezbędnym fundamentem dla lepszego romansu w sypialni.

ŚWIEŻA POŚCIEL

Niektórzy eksperci feng shui twierdzą, że nowe prześcieradła i pościel mogą odświeżyć związek. Jeśli zakończyłaś związek, wymień pościel na nową, co wprowadzi świeży powiew do sypialni. Jeśli jesteś w związku dopilnuj, aby pościel zawsze była czysta i pachnąca. To z pewnością sprzyja przyjemnej i romantycznej atmosferze. Piękny zapach z pewnością pobudzi zmysły.

UMIEŚĆ ŁÓŻKO WE WŁAŚCIWYM DLA SIEBIE MIEJSCU

Oprócz tego, iż nie należy spać z głową pod oknem lub na przestrzale pomiędzy oknem a drzwiami, a także w miejscu, skąd nie widzi się, kto wchodzi do sypialni, nigdy nie umieszczaj łóżka w kącie, bo Twój partner będzie się czuł uwięziony. Innymi słowy, oznacza to, że obie strony łóżka powinny być łatwo dostępne tam, gdzie Ty lub Twój partner nie musicie wspinać się na inne ciało, aby wejść na łóżko i zejść z niego. Ustaw łóżko odpowiednio, aby jedna osoba nie uzyskała mniej pożądanej pozycji. W ten sposób wstawanie z łóżka będzie mniej uciążliwe, a konfliktów dotyczących snu można całkowicie uniknąć.

Poza tym sprawdź na Kompasie Ki, który kierunek jest dla Ciebie najbardziej korzystny do spania, bowiem ma to przełożenie również na Twoje życie. Najlepsze kierunki do spania według Kompasu to te, gdzie występuje Witalność, Życie, Powodzenie lub Długowieczność.

USUŃ NADMIAR PODUSZEK I PLUSZAKI

Jeśli twoje łóżko jest wypełnione poduszkami lub pluszakami, wysyła wiadomość, że nie masz miejsca, aby ktokolwiek inny mógł do ciebie dołączyć. Tak samo, jeśli jest tam tylko jedna poduszka, to sygnał, że jest tu miejsce tylko dla Ciebie. Umieść zatem dwie poduszki, żeby zaprosić do łóżka miłość.

SYPIALNIA MIŁOŚCI

OBRAZY – UWAŻAJ, CO WIESZASZ NA ŚCIANACH

Dzieła sztuki mają ogromny wpływ na nasze emocje. Nie wieszaj w sypialni obrazów przedstawiających przemoc, smutek lub religię (np. Anioły), ponieważ mogą wywoływać silne emocje, które odwracają uwagę od snu i romansu w sypialni. Zamiast tego spróbuj powiesić obraz symbolizujący miłość, na przykład dwojga kochanków całujących się lub przytulających. I pamiętaj, postacie na obrazie mają być odwrócone przodem, nigdy plecami, bo miłość również odwróci się do Ciebie plecami.

POZBĄDŹ SIĘ TELEWIZORA

Telewizor rozprasza uwagę. Jeśli jest włączony, zamiast zwracać uwagę na ukochaną osobę, która jest tuż obok ciebie, będzie pochłaniać Twoją. W sypialni ma panować intymność, jej wystrój ma sprzyjać rozmowom z partnerem i wzajemnym skupianiu się na sobie nawzajem, a nie na telewizji. Ponadto telewizor jest urządzeniem elektronicznym, które należy do elementu Ognia i dostarcza energii Yang, a to sprawia, że nie zaznasz tam spokoju, którego pragniesz.

NIE RÓB BIURA Z SYPIALNI

Niektórzy eksperci feng shui sugerują usunięcie mebli związanych z pracą w sypialni, ponieważ przypominają one Tobie lub Twojemu partnerowi o pracy. Niektórzy idą o krok dalej (z tego samego powodu), mówiąc, aby nie zabierać laptopów, a nawet smartfona do łóżka z powodu ciągłej potrzeby sprawdzania wiadomości. Kiedy twój umysł jest skupiony na pracy, mniej prawdopodobne jest, że zwrócisz uwagę swojego partnera. Ponadto ciągłe przypominanie o pracy może powodować stres, który negatywnie wpłynie na romans w sypialni.

SZAFKI NOCNE POWINNY BYĆ JEDNAKOWE

Pamiętam, jak przed wieloma laty, zanim zaczęłam się profesjonalnie zajmować feng shui, przyszła do mnie specjalistka od tejże dziedziny i kiedy zobaczyła u mnie w sypialni dwie różne szafki nocne, zapytała twierdząco: „Masz problemy w związku, prawda?” Popatrzyłam na nią wytrzeszczonymi ze zdumienia oczami i przytaknęłam jedynie głową. W myślach miała: „Skąd ona do cholery o tym wie???”

Szafki nocne powinny być takie same, tak, aby każdy nie czuł się lepszy lub gorszy i miał tę samą przestrzeń. Poza tym dwie różne szafki to tak jak dwa różne życia – każdy sobie rzepkę skrobie. A para powinna być jednością, pełnią.

ZRÓB W SYPIALNI PORZĄDEK

Należy utrzymywać porządek nie tylko w sypialni, ale i w całym domu. Kurz i latające koty, a także chaos, to zastoje i chaos w życiu. Ponadto bałagan jest czynnikiem pobudzającym stres, więc sprzątajcie za sobą tak, aby nie musieć ciągle słyszeć: posprzątaj swoje rzeczy!” i nie toczyć ciągłej walki.

POMALUJ ŚCIANY NA WŁAŚCIWY KOLOR

Kolory ścian sypialni, zasłon, pościeli, a nawet piżamy (jeśli takową nosisz ? ) powinny być dobrane do Twojej wibracji kolorystycznej ustalonej na podstawie Kompasu Ki. Jeżeli masz już partnera, kolory w sypialni ustalcie takie, aby były odpowiednie dla Was obojga i dawały nie tylko komfortowy sen, ale także wzajemne porozumienie między Wami.

USUŃ ZDJĘCIA PRZYJACIÓŁ I RODZINY Z SYPIALNI

Chociaż ma to więcej wspólnego ze współczesną psychologią niż klasycznym feng shui, myślę, że jest to dobra wskazówka do naśladowania. Fotografie znajomych twarzy w sypialni, szczególnie przyjaciół i rodziny, to niezbyt dobry pomysł. Wynika to z faktu, że większość czuje się niekomfortowo występując publicznie, a odczucie, że czyjeś twarze są na Ciebie zwrócone i to zwłaszcza w sytuacjach intymnych sprawi, że poczujesz się (delikatnie mówiąc) nieporęcznie.

NIE UMIESZCZAJ LUSTRA W SYPIALNI

Lustro skierowane w stronę łóżka zwykle przenosi energię osoby trzeciej w intymny związek. Poza tym sprowadza niespokojny sen. Wyjątkiem jest okrągłe lustro, które posiada energię Księżyca i jest niezwykle sprzyjające dla sypialni i osób w niej śpiących. Najlepiej, gdyby takie lustro znalazło się nad łóżkiem.

SYPIALNIA BEZ DODATKOWYCH POMIESZCZEŃ

Przez dodatkowe pomieszczenia mam na myśli rzeczywistą przestrzeń życiową z sofą lub nawet łóżkiem (a nie garderobą), która jest podzielona przesuwanymi drzwiami lub pewnego rodzaju przegrodą. Chociaż rzadko się to zdarza, niektórzy eksperci twierdzą, że dodatkowy pokój zachęca do niewierności w Twoim związku.

PAMIĘTAJ O ENERGII YIN W SYPIALNI

Energia Yin pomaga ludziom się zrelaksować. Dlatego w sypialni powinno się stosować przyciemnione światła, delikatną muzykę lub kolory, które wywołują relaks. Jak wspomniałam wcześniej, stres nie sprzyja romansowi w sypialni. Sypialnia z większą energią Yin może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi się zrelaksować, co naturalnie łatwiej Was połączy.

ŁAZIENKA MIŁOŚCI

PIĘKNA ŁAZIENKA

Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, a w związku z tym, że odprowadzane są stamtąd również nieczystości, nie powinno się jej nadmiernie upiększać wzmacniając w ten sposób negatywną energię. Jednak możesz sobie w niej zapewnić komfort i przyjemną atmosferę, tworząc mini Spa, z olejkami, pachnidłami, pianą, świecami i kwiatami. Okaż sobie o Twojemu partnerowi miłość i troskę. Wspólny relaks w takim otoczeniu z pewnością będzie przyjemny i pobudzający.

ŁAZIENKA W OBSZARZE MIŁOŚCI

Południowo-Zachodni róg każdego domu jest uważany za obszar miłości i związków. Jeśli masz łazienkę właśnie w tym obszarze, to może to mieć negatywny wpływ na Twoje relacje miłosne. Aby zminimalizować tego skutki, sugeruję użycie elementów Ognia i Ziemi do wzmocnienia tego obszaru, ponieważ Południowy-Zachód należy do elementu Ziemi. Nie zapominaj też, że dobre nawyki, takie jak zamykanie pokrywy toalety i utrzymywanie łazienki w czystości, mogą pomóc zminimalizować złe feng shui w łazience.

MIŁOSNE BIBELOTY

UŻYWAJ KWIATÓW, ABY PRZYCIĄGNĄĆ MIŁOŚĆ

Otaczaj się kwiatami, szczególnie piwoniami, które są symbolem miłości. Najlepiej w salonie, bowiem w sypialni rośliny są raczej niewskazane.

WYKORZYSTAJ MIŁOSNE DZIEŁA SZTUKI

Dzieła te mogą obejmować zarówno obrazy, jak i inne drobiazgi wystroju wnętrz. Najbardziej popularne są kaczki mandaryńskie. Możesz też zastosować inne figurki związane z miłością. Pamiętaj jednak, że zawsze muszą występować w parach, nie samotnie. Dobierz takie, które do Ciebie najmocniej przemawiają.

USUWANIE OBIEKTÓW „STAREJ” MIŁOŚCI

Usunięcie przedmiotów z poprzednich związków może bardzo pomóc w ruszeniu do przodu. Mam tu na myśli pamiątki, zdjęcia, pluszaki lub inne bibeloty, które przypominają Ci o „starej” miłości.

ZAWIEŚ LUSTRA I KRYSZTAŁY

Jeśli Twoja sypialnia znajduje się na końcu długiego korytarza lub znajduje się w jednej linii z drzwiami wejściowymi, Twoja szansa na miłość może być zagrożona. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, sugeruję, aby zawiesić lustra po przekątnej naprzeciw siebie w korytarzu lub zawiesić małą kryształową kulę na srebrnej nici bezpośrednio w drzwiach jako lekarstwo.

UŻYJ ŚWIEC

Świece mają zdolność dodawania zmysłowości otoczeniu, a czerwone, różowe i wielokolorowe świece są lekarstwem na miłość. Świece wzmacniają żywioł Ognia i niszczą żywioł Wody, dlatego pamiętaj, aby używać świec mądrze, zgodnie z żywiołem feng shui w tym obszarze.

POSTAW ZDJĘCIA TWOJE I TWOJEGO PARTNERA

Jeśli jesteś w związku małżeńskim lub ogólnie w związku, poustawiaj wszędzie Wasze wspólne zdjęcia, na których jesteście szczęśliwi. Nawet w kuchni. Ustaw je wszędzie tam, gdzie najczęściej się poruszacie.

UMIEŚĆ NOGI MEBLI NA DYWANIE

Chodzi o to, że meble powinny być ustawione tak, aby wspierać komunikację. Jeśli więc umieścisz przednie nogi sofy w salonie na dywanie, ludzie będą łatwiej nawiążą kontakty i będą bardziej rozmowni.

ZADBAJ O SWOJĄ MIŁOŚĆ

Południowo-Zachodni obszar Twojego domu jest obszarem miłości. Jest to element Ziemi, a kolory Ziemi w tym obszarze wzmocnią czułość. Możesz także użyć przedmiotów związanych z żywiołami Ognia, aby doładować element Ziemi w tym obszarze.

ZNAJ SWOJE OSOBISTE SZCZĘŚLIWE OBSZARY

Oto dodatkowa wskazówka. Istnieje wiele innych czynników feng shui, które wpływają na miłość w Twoim życiu, takich jak lokalizacja sypialni i sposób, w jaki twój osobisty numer Kompasu Ki oddziałuje na Twój dom. Tu potrzebne są prywatne konsultacje, aby móc dostosować pewne zasady do wszystkich domowników.

FENG SHUI TO TYLKO JEDNO Z ROZWIĄZAŃ

Nawet jeśli zwrócisz się do mnie o pomoc i zastosujesz się do wszystkich wskazówek, nadal najważniejszym aspektem jesteś Ty sama i/lub Twój partner. Aby znaleźć miłość musisz stać się pełnią, bo z pustego i Salomon nie naleje. Aby dawać, naucz się najpierw brać.

Jeśli już jesteś w związku, również czeka Cię praca. Oznacza to, że każdego dnia macie wzajemnie zwracać uwagę na Wasze potrzeby, słuchać się nawzajem i doceniać jeden drugiego. Spędzanie ze sobą czasu jest także bardzo istotne, bo wciąż żyjąc w biegu i nie mając czasu na swoje życie prywatne zatracicie się w końcu w samotności.

Także Kompas Ki jest tu pomocny. Sprawdź, w jakim kolorze masz wibrację Długowieczności, czyli inaczej Uczucia. Ubierając się w ten kolor lub otaczając się nim, przyciągasz harmonijne relacje. Do owej wibracji dopasowany jest również konkretny kierunek świata. Jeśli pragniesz przyciągnąć miłość do swego życia lub wzmocnić swój związek, powinieneś spać zwrócony w kierunku świata, w którym masz Długowieczność. Dzieje się tak dlatego, iż podczas snu Twój system nerwowy jest szczególnie sensytywny i łatwiej poddaje się energiom napływającym z danego kierunku geograficznego, co w konsekwencji przekłada się na Twoje życie.

TUTAJ możesz zamówić swój indywidualny darmowy Kompas w Pigułce.

ŻYCZĘ WAM SZCZĘŚCIA I OGROMU MIŁOŚCI!

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard