Jak zaradzić trudnościom w nauce u dzieci?

CZY TWOJE DZIECKO MA PROBLEMY Z NAUKĄ?

CZY NIE POTRAFI SIĘ SKUPIĆ?

CZY UCZY SIĘ PONIŻEJ SWOICH MOŻLIWOŚCI?

Nie potrafisz zmotywować swojego dziecka do nauki. Kręci się, wierci, nie może sobie znaleźć miejsca. Nie potrafi się skupić na jednym zadaniu dłużej niż 15 minut. Rozwleka się nad lekcjami, zamiast skończyć je w krótkim czasie. Wydaje się, że jest leniwe, rozkojarzone i nie da się nic z niego wykrzesać.

Stajesz na rzęsach, chwytasz się różnych sposobów, aby je zmobilizować do nauki, a tu nic. Twoje starania nie przynoszą wyników. Wręcz przeciwnie, ich rezultatem staje się frustracja i rozdrażnienie.

CO ROBIĆ, ZAPYTASZ.

Jest na to sposób.

Kiedy moja córka miała 7 lat, przeprowadziłyśmy się z Grecji do Polski, a to oznaczało zmianę mieszkania.

Mała, dwupokojowa przestrzeń musiała być zagospodarowana tak, żeby każdy mógł się w niej odnaleźć i mieć swoje miejsce do pracy i nauki.

Biurko Konstancji stanęło przy czerwonej ścianie.

I tak, jak nie miała żadnych problemów z nauką w Grecji mimo, iż uczyła się w obcym języku, tak tutaj nagle dziecko stało się ospałe i w moim mniemaniu leniwe. Nic nie pomagało, ani kontrola, ani praca z zegarkiem w ręku, ani podniesiony głos, ani błaganie.

Moja córka nie potrafiła się skupić. Proste zadania sprawiały jej trudność. Nie miała w ogóle zapału do nauki.

I trwało to przez następne kilka lat, dopóki nie zetknęłam się z Kompasem Ki.

Nagle okazało się, że w kolorze czerwonym Konstancja ma RELAX. Oznacza to, że wszystkie jej zmysły były zamknięte. Ten kolor powodował u niej brak motywacji i jakiejkolwiek chęci do działania, a także całkowite zagubienie. Obniżał poziom jej wibracji, sprowadzając na nią sen.

Oprócz czerwonej ściany moja córka kochała się ubierać w czerwone i różowe bluzki i sweterki. Nie miałyśmy pojęcia, że to jej nie służy, a wręcz szkodzi.

Garderoba została wyczyszczona z czerwonych i różowych ubrań, ściana przemalowana na biało, a na biurku pojawiła się podkładka w kolorze szarym, który jest głównym, a więc najbardziej pozytywnym dla Konstancji kolorem.

Dzięki tym zmianom dziecko zaczęło szybciej i efektywniej się uczyć, przestało mieć problemy z koncentracją, a przyswajanie wiedzy, które kiedyś były dla niej torturą, stało się przyjemnością.

Być może Twoje dziecko również otoczone jest kolorami, które mu nie sprzyjają i energetycznie osłabiają.

Czas to sprawdzić.

Ponadto możesz pomóc swojemu dziecku wykorzystując energię kształtów.

Wiesz kim był Masaru Emoto?

Otóż ten japoński pisarz i badacz zajmował się zagadnieniami struktury wody. Prowadził badania nad wodą znajdującą się w ludzkim ciele, wodą w środowisku człowieka i wodą na powierzchni Ziemi. Postawił hipotezę, że ludzkie emocje mają na wodę ogromny wpływ, co miałyby potwierdzać fotografowane pod mikroskopem kryształy wody, będące w rzeczywistości zdjęciami płatków śniegu.

Wojciech Sergiel, który był architektem i terapeutą jednocześnie, pasjonował się badaniem energii symboli i kształtów. Stworzył serię kształtów rzeźbionych z drewna, które wzmacniają ludzką moc, percepcję i otwierają na podszepty intuicji.

Jednym z takich kształtów jest Gwiazda Wiedzy, która pomaga w nauce, zwiększa koncentrację i wzmaga chęć zdobywania wiedzy. Może ona być wykorzystywana przez uczniów, studentów, a także osoby pragnące poszerzać swoją wiedzę.

Prosty sposób, a jakże skuteczny.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

MOŻE MASZ PODOBNY PROBLEM I MOŻEMY GO WSPÓLNIE ROZWIĄZAĆ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ROZWIĄZAŃ RÓŻNYCH PROBLEMÓW, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard