Jak przyciągnąć bogactwo i zatrzymać je?

Głównym sektorem bogactwa w każdym domu czy biurze, który kojarzony jest z bogactwem, to południowy-wschód.

Ale czy wiesz, że istnieją inne zakątki bogactwa, które możesz przeoczyć, które są również kluczowe dla twojego dobrobytu?

Jeśli je aktywujesz, przyniosą korzyści wszystkim członkom rodziny.

Na przykład, czy wiesz, że istnieją różne rodzaje obfitości i bogactwa?

Generuje się pieniądze, takie jak zarobki z pracy czy wynagrodzenie. Gromadzi się bogactwo, na przykład na lokatach w banku czy poprzez inwestycje. I wyczerpuje się bogactwo, którym są finanse przeznaczone na rachunki i różnego rodzaju potrzeby.

Dlatego błędem jest zasilanie jedynie południowo-wschodniej strefy.

Dokładne feng shui bierze pod uwagę energetyzowanie wszystkich zakątków tak, aby zasilić wszystkie strefy związane z pieniędzmi – począwszy od współpracowników i darczyńców, poprzez karierę i możliwości biznesowe, po dobre relacje z innymi, aż do zwrotów z inwestycji.

Oprócz nich są też inne czynniki wpływające na bogactwo, takie jak obszar drzwi wejściowych, ale kiedy idę na konsultację feng shui, w szczególności zwracam uwagę na pięć najważniejszych sektorów, które badam, aby uzyskać dobry obraz kondycji finansowej danego gospodarstwa domowego czy też firmy.

Główne lokalizacje bogactwa

Sektor południowo-wschodni / bogactwo

Sektor ten najbardziej kojarzy się z kumulowaniem BOGACTWA. Jeśli masz sypialnię, jadalnię, drzwi wejściowe, sypialnię lub biuro na południowym wschodzie, jesteś szczęściarzem! Pamiętaj, aby go aktywować.

Blokady w tym sektorze stworzyłyby trudności w gromadzeniu i generowaniu bogactwa. Pieniądze będą uciekać z takiego domu. Będą występować problemy związane z ciągłymi wydatkami, a także z niemożnością spłaty długów czy uzyskaniem jakiejkolwiek trakcji finansowej.

Największą komplikację stanowią umieszczone w tym zakątku łazienka, kominek, toaleta, pralnia i kuchnia oraz brakujący narożnik domu lub biura. Najpoważniejszy problem w tej lokalizacji powoduje kominek i kuchnia. Jeśli masz problemy w tych sferach życiowych, aktywuj południowo-wschodni narożnik salonu lub biura.

Sektor północny / kariera

To sektor generowania dochodów. Najczęściej jest on pomijany. A to błąd, ponieważ blokady w tym obszarze powodują problemy w pracy lub w firmie, związane między innymi z zastojem dochodów i brakiem możliwości biznesowych. W przypadku poszukiwania pracy trudno będzie znaleźć odpowiednie stanowisko.

Negatywny wpływ na ten sektor mają: łazienka, kominek, toaleta, pralnia, drzewa, rośliny, duże drewniane przedmioty i kuchnie lub brakujący narożnik w tym obszarze. Dodaj metal w tym rogu domu lub aktywuj sektor północny metalem.

Wtórne lokalizacje bogactw

Północny-zachód / pomocni ludzie, mentorzy, strefa Niebios

Jest to bardzo ważny sektor w feng shui. To najmocniejszy sektor „yang”. Reprezentuje człowieka lub patriarchę. Ten sektor reprezentuje także energię niebios, pochodzącą od ludzi, którzy mogą nam pomóc. Jest to jeden z kluczowych obszarów feng shui. Jeśli właściwie zagospodarujesz ten zakątek, będziesz mieć wsparcie pomocnych ludzi.

Kiedy północno-zachodni róg posiada blokady, droga do celu będzie trudna, długa i samotna. Ludzie nie będą przychodzić Ci z pomocą, a szefowie będą nastawieni wojowniczo.

Problem w tym sektorze stanowią: łazienki, kominki, toalety, pralnie i kuchnie. Najpoważniejsze z nich to kominek, kuchnia lub brakujący kąt w tej strefie. Dodaj element energii metalu do narożnika północno-zachodniego swojego salonu lub biura, jeśli zmagasz się z powyższymi problemami.

Południowy-zachód / kobiety, matriarchat, małżeństwo, duch pośredni

Jest to drugi najważniejszy sektor w feng shui zaraz po północno-zachodnim rogu. Dom nie może być pusty, musi mieć w sobie energię ludzi oraz energię miłości i związków. Ten sektor jest tym bardziej ważny, jeśli kobieta jest żywicielką rodziny lub właścicielem firmy lub kobietą aktywną zawodowo. Kierunek ten, właściwie zasilony, przyniesie do Twojego życia znaczne korzyści. Dodaj tam żywiołu wody, takiej jak akwarium, fontanna czy basen bądź staw.

Niekorzystnie w tym sektorze działają: łazienka, kominek, toaleta, pralnia i kuchnia. Najpoważniejszy problem wywoła umiejscowienie tam kuchni. Aktywuj ten kąt za pomocą elementów ziemi i wody, aby przyciągnąć DUŻE ZYSKI!

Centrum / Pałac Niebieskiego Serca, zdrowie, bogactwo, relacje

Ten sektor jest sercem i kręgosłupem Twojego domu. Blokady w tym obszarze objawiają się jako problemy ze zdrowiem, związkami i pieniędzmi. Wszystko cierpi, gdy ten obszar jest dotknięty. Wszyscy, którzy mieszkają w domu z uszkodzonym sektorem centralnym, cierpią w taki czy inny sposób. Wraz z południowym zachodem i północnym zachodem jest to trzeci obszar, który należy chronić. Kiedy ten obszar ma salon, sypialnię lub jadalnię, przynosi to największe korzyści.

Niekorzystnie w tym sektorze działają: łazienka, kominek, toaleta, pralnia i kuchnia. Najpoważniejszy problem stanowi łazienka, otwarte centrum, rośliny lub drzewa w centrum lub jeśli centrum to brakujący kąt (na przykład domu zbudowane na planie kwadratu z wyciętym środkiem w postaci dziedzińca).

Nie pomijaj więc czterech powyższych sektorów bogactwa dbając jedynie o główny sektor BOGACTWA, znajdujący się na południowym wschodzie. Każdy z powyższych sektorów ma wpływ na twoje bogactwo, choć każdy w inny sposób.

Dodatkowo możesz się posłużyć Kompasem Ki i sprawdzić, gdzie w Twoim Kompasie znajdują się wibracje Witalności, czyli inaczej Sukcesu i Życia, czyli Rozwoju Osobistego.

Do każdej wibracji dopasowane są odpowiednio kierunki świata.

Jeśli pragniesz zwiększyć swoje bogactwo, podczas ważnych dla Ciebie rozmów, np. biznesowych, zwracaj się twarzą w kierunku dla Ciebie korzystnym.

Powinieneś również spać głową w pozytywnym dla Ciebie kierunku, ponieważ pozycja snu przekłada się na Twoje życie. Szczególnie w nocy Twoja energia podlega wpływowi energii napływających z różnych kierunków. Kiedy śpisz, Twój system nerwowy staje się bardziej sensytywny. Dlatego też ma to ogromne znaczenie, w którą stronę jesteś zwrócony i skąd napływa do Ciebie energia.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jaką jesteś wibracją, TUTAJ możesz zamówić swój własny indywidualny Kompas w Pigułce.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Conversations 4 komentarze

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

A czy lustro ma wpływ na energetykę ? Np wg naszego kompasu ki lub ogółem np. umiejscowione na wprost łóżka ?

Reply

Z pewnością nie powinno się umieszczać lustra w sypialni, tym bardziej tak, aby odbijało osobę leżącą w łóżku. Można zawiesić lustro, ale jedynie jad łóżkiem i to najlepiej okrągłe, które będzie stanowić symbol księżyca i wprowadzi energię yin do sypialni, co sprzyja bardziej komfortowemu wypoczynkowi.

Reply

Lustro nad łóżkiem, nie o sufit chodzi? Odważnie, nie zasnąłbym myśląc, że spadnie i oddzieli głowę od reszty. 😀

Nie, nie o sufit chodzi, a o ścianę nad łóżkiem 🙂

Link copied to your clipboard