Jak chronić się przed energetycznym wampirem?

Codziennie masz kontakt z wieloma osobami, czy to przez telefon, czy twarzą w twarz, w sklepie, restauracji, windzie, autobusie. Mijasz je i często nawet nie zwracasz uwagi na to, kto jaki ma na Ciebie wpływ. Nierzadko źle się czujesz i szukasz przyczyn nie biorąc w ogóle pod uwagę tego, że mogłeś się natknąć na wampira energetycznego, który jak glonojad wessał się w Ciebie i spił energię potrzebną mu do życia.

Chwilowa niedyspozycja to pikuś w porównaniu z niszczeniem przez takiego wampira Twojego życia. W pracy zaczynasz mieć problemy, Twój związek wisi na włosku, relacje z przyjaciółmi nie wiadomo dlaczego nagle się psują. I ogólnie wszystko wywraca się do góry nogami.

Dlatego zwracaj uwagę na to, z kim się zadajesz, bo przyczyną Twoich problemów może być właśnie taki wysysacz.

Relacje, które Cię karmią, napełniają Twoje serce radością i wdzięcznością, dają Ci pozytywne odczucia i energię to cenny dar. Wystrzegaj się natomiast tych, które powodują, że jesteś wyczerpany, osowiały, ciągle śpiący i na nic nie masz siły, a Twoje życie staje się pasmem niepowodzeń.

Czujesz już ten oddech wampira energetycznego na swojej szyi? A może nawet kły w nią wbite?

Ważne jest, aby wiedzieć, że wszystkie interakcje są prostą wymianą energii. Niektóre dają energię, a inne ją zużywają.

Wampiry energetyczne to inaczej ludzie, którzy tkwią w swoich zaniżonych wibracjach i negatywnej energii, a w dodatku czerpią radość tylko z tego, że doprowadzają innych do tego samego poziomu wywołując w nich emocje złości, żalu, smutku, nienawiści (zarówno do siebie, jak i do innych), narzekania lub dramatyzowania.

I prawie każdy z nas zna kogoś takiego.

Tego rodzaju ludzie zdzierają strupy; muszą znaleźć winnego we wszystkim i we wszystkich, oprócz siebie, nigdy nie biorą odpowiedzialności za swoje życie lub problemy, na które zawsze narzekają. To zawsze wina kogoś innego, nigdy ich.

Oni uwielbiają swoje problemy. Uwielbiają się w nich pławić, rozkoszować nimi. I wciągają w to cały świat., bo to przynosi im ogromne zadowolenie i satysfakcję.

Ponieważ w takim przypadku masz do czynienia z negatywną energią, powinieneś wiedzieć, jak możesz się przed nią uchronić.

Oto 6 sposobów feng shui, których możesz użyć do ochrony przed wampirami energetycznymi.

MOC CZERWIENI

Według feng shui czerwień jest kolorem należącym do żywiołu Ognia, zatem jest w stanie przepalić wszelkie problemy. Jest też doskonałym energetyzatorem czakry podstawy. Jeśli w Twoim Kompasie Ki czerwień nie przynależy do żadnej z negatywnych wibracji, możesz śmiało ją zakładać, odgradzając się w ten sposób od energetycznych wampirów. Noszenie mocnych kolorów, od jaskrawej orchidei przez czerwony po pomarańczowy, pomaga chronić twoją osobistą energię przed wampirem.

Lewy nadgarstek możesz przewiązać czerwoną bawełnianą nitką. Lewy, bowiem lewa dłoń służy do brania i pobierania, a prawa do dawania i oddawania.

Również czerwone kamienie dają ochronę, ale także wzmacniają.

Koral

Ma silne właściwości ochronne – od dawna naszyjniki z korali zawieszało się nad kołyskami noworodków, w celu ochrony przed „złym okiem”. Uważano, że ochraniają właściciela przed demonami i pokusami. Redukuje lęki, stresy. Eliminuje zbytnią nerwowość, panikę i tendencje samobójcze. Koral wzmaga witalność, odwagę. Ma działanie wyciszające zbyt rozbudzone emocje, działa harmonizująco i zapobiega zmęczeniu. Koral rozwija intuicję i wyobraźnię, sprzyja wizualizacji. Ma działanie ochronne – strzeże przed złymi energiami.

Granat

Według wierzeń ludowych jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego kamienia jest jego zdolność do leczenia i oczyszczania. Podobno kamień ten ma moc oczyszczania energii w ciele poprzez pozbycie się toksyn i przywrócenie ciała do stanu równowagi i ponownego doenergetyzowania ciała.

Rubin

Czerwony kolor tego kamienia pomaga we wszelkich procesach oczyszczania i sprzyja wewnętrznej harmonii. Chroni przed nieszczęściem. Uważa się, że wzmacnia energię, zwiększa świadomość, odwagę , przynosi bogactwo, szczęście w miłości i ochronę w walce.

UNIKAJ NOSZENIA CZERNI

Jak wiadomo czerń jest kolorem, który pochłania światło. Noś czarne kolory tylko wtedy, gdy jesteś w pobliżu ludzi, których znasz, lubisz i którym ufasz. Jeśli energia w pokoju jest ujemna i masz na sobie czarny kolor, możesz odejść pochłaniając negatywne opinie innych, pozostając w poczuciu wyczerpania lub ataku energetycznego.

Wyjątek stanowią osoby, które w Kompasie Życia są Dwójką, czyli Czernią oraz te, dla których czerń w Kompasie zalicza się do wzmacniających wibracji.

NOŚ BIEL

Kolor biały to kolor związany z niebem, to także kolor mocy. Jego jasność służy jako ochrona, a także osłabia wampira.

SÓL

Jeśli czujesz, że Twoja energia została zaatakowana lub wyczerpana, weź kąpiel solną. Jeśli masz jakieś kwiaty w domu lub ogrodzie, wsyp płatki do wanny. Sól i kwiaty pomogą oczyścić Twoją energię i usunąć z Ciebie negatywną powłokę. Jeśli nie masz wanny, natrzyj całe ciało solą pod prysznicem, a następnie opłucz się.

RYŻ

Weź po garści ryżu do każdej dłoni, usiądź spokojnie i zamknij oczy. Posiedź tak 10 minut, oddychając świadomie lub medytując. Następnie rozrzuć ten ryż na ziemię w ogrodzie lub po prostu na klombie.

DZWONKI

Jeśli miałeś w domu negatywnego gościa i odczuwasz złe emocje po jego wyjściu, poczynając od drzwi wejściowych, zacznij dzwonić dzwonkiem lub użyj misy. Idąc w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, oczyść obszar z drzwi, chodząc po całym domu i głośniej uderzając w dzwon lub misę w miejscu, gdzie była owa osoba. Wróć do drzwi i okrąż je trzy razy, aby odgrodzić je od negatywnej energii.

KADZIDŁA

Od dawien dawna kadzidła odgrywały ważną rolę w życiu człowieka. Już starożytni wykorzystywali aromat palonych ziół, kwiatów, liści i innych naturalnych materiałów w swych praktykach religijnych lub medytacyjnych. Pierwotnie kadzidło składało się tylko z mielonych ziół, gum roślinnych i miodu.

Kadzidło składa się z substancji zapachowych pochodzenia naturalnego, wydzielających aromatyczny dym, kiedy się je pali. Termin „kadzidło” odnosi się raczej do substancji, a nie zapachu, jaki dzięki niemu powstanie. Stosowane jest w obrzędach religijnych, rytualnym oczyszczaniu, aromaterapii, medytacji, dla wytworzenia nastroju, a także maskowania nieprzyjemnych zapachów.

Zamiast kadzideł możesz również użyć szałwi lub palo Santo i za pomocą dymu możesz oczyścić swoją przestrzeń po tym, jak ktoś negatywny znalazł się w Twoim domu. Zwróć szczególną uwagę na obszary, w których twój wampir przebywał i okadź je usuwając w ten sposób wszelkie utrzymujące się negatywne skutki.

CYTRYNA

Nie wiem co takiego mają w sobie cytryny, ale są najlepszym wskaźnikiem tego, jaka energia panuje w pomieszczeniu. Połóż po prostu cytrynę w pokoju (my u nas w pracowni jesteśmy obłożone cytrynami haha) i obserwuj. Jeśli pojawią się na niej ciemne plamki lub pleśń, to znaczy, że w Twoim domu są obniżone wibracje.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard