Feng Shui w samochodzie

FENG_SHUI_KOMPAS_KI

Praktykujący feng shui doskonale wiedzą, że można je zastosować w każdej przestrzeni, w której spędzasz czas i regulować dzięki niemu przepływ energii nie tylko w domu czy w biurze oraz w krajobrazie, ale także na przykład w samochodzie. Jeśli spędzasz w aucie sporo czasu, to tym bardziej zwrócenie uwagi na jego feng shui powinno być dla Ciebie priorytetem. Podstawy samochodowego feng shui są takie same jak podstawy feng shui w przypadku domu czy biura.

Samochód czysty i wolny od bałaganu

Utrzymanie samochodu w czystości, że tak powiem, pomoże utrzymać porządek we własnej energii. Pamiętaj, aby regularnie czyścić wnętrze auta, a także przestrzeń bagażnika. Fakt, że bałagan może być niewidoczny nie oznacza, że ​​nie ma na Ciebie wpływu. Ma o to ogromny. W samochodzie, w którym panuje chaos szybko poczujesz się zmęczony i poirytowany. Jeśli utrzymasz samochód i wszystkie jego części w czystości i nie będzie w nim bałaganu, Twoje wibracje wzrosną i zyskasz dobre feng shui.

Świeże powietrze

Powietrze w kabinie samochodu – zwłaszcza w nowym samochodzie – może zawierać znaczny poziom zanieczyszczeń chemicznych. Jeśli jeździsz rzadko i przez krótkie okresy, nie powinno to stanowić problemu, ale jeśli spędzasz dużo czasu w samochodzie, ważne jest, aby powietrze w środku było możliwie świeże i czyste. Jeśli pozwala na to pogoda, często otwieraj okna; jeśli nie, użyj prostego dyfuzora do aromaterapii samochodowej. Możesz wybrać różne olejki eteryczne dla różnych nastrojów: mięta pieprzowa lub trawa cytrynowa są bardzo energetyzujące i pomagają utrzymać wyostrzone zmysły podczas jazdy; lawenda lub słodka pomarańcza są kojące i uspokajające.

Czyste okna

Zawsze utrzymuj okna w czystości. Zgodnie z zasadami feng shui okna są uważane za oczy Twojego pojazdu, więc przypilnuj, aby zawsze były przejrzyste. W ten sposób umożliwisz łatwy dostęp pozytywnej energii. Poza tym zanieczyszczone szyby sprawiają, iż masz zaburzony obraz drogi, a to może być przyczyną wypadku.

Sól

Dodaj żywiołu Ziemi rozsypując nieco soli morskiej na podłodze (może być nawet pod siedzeniami, tak, aby nie była widoczna). Ewentualnie można wsypać ją do lnianego lub bawełnianego woreczka i umieścić na przykład w kieszeniach drzwi samochodu lub za siedzeniami. Sól pochłania negatywną energię, którą mógł wnieść któryś z pasażerów. Z tego też powodu należy regularnie dokładnie odkurzać wnętrze auta z soli lub wymieniać woreczek z solą, aby usunąć negatywną energię.

Poprawiacze nastroju

Różnorodne przedmioty mogą poprawić zarówno energię w Twoim samochodzie, jak i Twoją. Może to obejmować wszystko, od ulubionych kolorów i sentymentalnych przedmiotów, po kryształy i obrazki. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że wszelkie przedmioty powinny być tak umieszczone, aby nie rozpraszać Twojej uwagi. Dlatego też nie wieszamy żadnych ozdób na lusterku, jak często się widzi w co niektórych autach. Odwracasz wtedy uwagę od jazdy samochodem, a skupiasz się bardziej na dyndającym bibelocie.

Feng shui zawsze działa najlepiej, gdy zastosuje się go w subtelny sposób. Kieruj się zasadą, że czasem lepiej mniej, niż więcej. Na przykład możesz umieścić hematyt lub kilka przezroczystych kryształów kwarcu w schowku zamiast umieszczać kryształy na desce rozdzielczej lub wieszać je na lusterku. I, oczywiście, dobra muzyka, ale nie jakakolwiek płynąca z radia, lecz odpowiednio dobrana. Taka, która wprowadzi Cię we właściwy nastrój, a dodatkowo będzie pozytywnie na Ciebie oddziaływać i podnosić Twoje wibracje (np. muzyka o częstotliwości 528Hz, czyli taka, która uzdrawia Twoje DNA, przynosi ukojenie serca, uspokojenie umysłu, oczyszczenie ducha i przyczynia się do poprawy zdrowia oraz do długowieczności).

Najlepsze kolory dla Twojego samochodu

Jeśli szukasz nowego samochodu i możesz wybrać kolor, posłuż się Kompasem Ki, aby wybrać najwłaściwszy dla Ciebie kolor, taki, który będzie Cię wspierać i uchroni przed kolizjami i przykrymi wypadkami. Jeśli masz już auto o nie masz możliwości zmiany koloru, zastosuj przynajmniej płytkę Atlantów, która wytworzy wokół Ciebie i Twojego auta energetyczne pole ochronne.

Jak zauważyłeś na ilustracji zamieszczonej powyżej, każdy obszar samochodu to odpowiednia strefa Twojego życia. Zadbaj więc o wygląd swego auta, bo po pierwsze „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, a poza tym „jaki samochód, takie życie”. I nie chodzi tu wcale o markę, która dla niektórych jest wyznacznikiem statusu społecznego. Najważniejszy jest stan techniczny auta oraz czystość i porządek.

Właściwy przepływ energii w Twoim aucie, to harmonia w Twoim życiu.

Życzę Ci bezpiecznej drogi i samych przyjaznych i uważnych kierowców.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard