FENG SHUI dla początkujących

Dla początkującego analiza feng shui może się wydawać bardzo trudna i związana ze zbyt dużym natłokiem informacji, które mogą stać się przytłaczające. Jednak stosując zasadę „krok po kroku” i określając sobie najważniejsze aspekty swojego życia, możesz odpowiednio zagospodarować poszczególne strefy w swoim domu, zaczynając od zastosowania prostych remediów. Jeśli chcesz stworzyć szczęśliwe relacje, przyciągnąć lub odblokować finanse, cieszyć się dobrym zdrowiem lub też masz poczucie, że gdzieś tkwisz w życiu, gdzie niekoniecznie chcesz i pragniesz odblokować przepływ energii, zaaranżuj odpowiednio swoją przestrzeń.

Podstawą feng shui jest energia, która powinna płynąć swobodnie, bez względu na to, czy mówimy o mieszkaniu, domu, biurze, czy ich otoczeniu. Gdy energia płynie harmonijnie, tak samo będzie się układać Twoje życie. Ta idea przepływu energii opiera się na założeniu, iż sposób, w jaki rozmieszczone są elementy w Twoim domu, czy też sam kształt mają wpływ na Twoje zdrowie, relacje czy bogactwo. To ustawienie musi być zgodne z określoną mapą, zwaną Baqua i najlepiej, jeśli dodatkowo połączone jest z Kompasem Ki.

Mapa Baqua

Bagua to ośmiokąt, który obejmuje osiem różnych kierunków kompasu, odpowiadających kierunkom budynku lub na przykład Twojego domu, czy biura. Każdy kierunek bagua odnosi się do takich sfer życia, jak mądrość, zdrowie, bogactwo, miłość lub finanse.

Kierunki odnoszą się również do

  • liczb od 1 do 9,
  • elementów wody: drewna, ognia, ziemi i metalu,
  • kształtów (koło, łuk, prostokąt, trójkąt),
  • osób (najstarszego syna, matki, ojca),
  • części ciała (dłonie, usta, nogi, brzuch).

Bagua pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób każdy zakątek domu wpływa na Twoje życie, zdrowie i każdą osobę, która mieszka z Tobą w domu.

Style Feng Shui

Kolejnym ważnym krokiem w zrozumieniu feng shui jest uznanie, że istnieją dwa podstawowe style: chiński zachodni i klasyczny. Istnieje feng shui w zachodnim stylu, które jest powszechnie nazywane feng shui Czarnego Kapelusza i jest praktykowane głównie na zachodzie, np. w Ameryce lub Europie.

Ten styl feng shui zakłada, że ​​drzwi lub wejście do domu są zawsze na północ (według mapy Baqua w dolnej jej części), niezależnie od tego, czy są to drzwi do sypialni czy drzwi z przodu domu. Dom jest podzielony na osiem obszarów, które odpowiadają kierunkom kompasu, ale  zawsze wejście do domu ustawione jest na północ, czyli analizę zaczyna się od rejonu kariery. To ustawienie nigdy się nie zmienia.

Oczywiście wiemy, że nie wszystkie domy lub pokoje są zorientowane na północ, ale feng shui Czarnego Kapelusza nakazuje ustawienie tych samych kątów w taki sam sposób dla wszystkich domów lub pokoi. Mimo to feng shui Czarnego Kapelusza jest niezwykle popularne ze względu na łatwość użycia i zastosowania.

Drugi styl feng shui nazywa się klasycznym chińskim feng shui. Jest to rodzaj feng shui praktykowany w Azji, w krajach takich jak Singapur, Tajwan czy Hongkong. Opiera się na wykorzystaniu rzeczywistych kierunków kompasu, aby określić rodzaj i jakość energii, która wpływa do domu. Jednak ten styl feng shui polega na użyciu kompasu do przypisania ośmiu kierunków lub narożników domu lub budynku. Osobiście preferuję właśnie ten rodzaj szkoły, bowiem energia każdego kierunku jest inna i w związku z tym ma na Ciebie inny wpływ.

Pierwsze kroki

Bez względu na to, jaki styl feng shui zastosujesz, ważne jest, aby mieć dokładny schemat domu. Pomoże Ci to dokładnie zrozumieć, gdzie znajdują się strefy związane z danymi obszarami Twojego życia. Tym samym łatwiej Ci będzie zastosować odpowiednie rozwiązania i środki zaradcze dla danego rejonu.

5 elementów

Feng shui składa się z pięciu elementów. Każdy element ma cykl niszczący, produktywny / generujący lub redukujący. Na przykład wschód jest elementem z drewna. Dodanie wody do rośliny pomaga jej rosnąć, więc dodając wodę w kierunku wschodnim w postaci fontanny lub akwarium, wzmocnisz wschodni element jego produktywną lub generującą energią. Ma to wpływ na twoje zdrowie, wzrost, relacje rodzinne i najstarszego syna, jeśli takiego masz.

Te elementy i interakcje ze sobą są zwykle pokazane na dość skomplikowanych schematach, takich jak ten. Jednak ja wolę prostą wersję.

Element czasu feng shui

Istnieje również inny wymiar klasycznego chińskiego feng shui, który jest ważnym elementem i związany jest z czasem. Każdy rok jest nowym rokiem i niesie ze sobą nowe energie. Dotyczy to Twojego życia i Twojego domu. Ten element feng shui nazywa się latającą gwiazdą.

Element czasu feng shui, czyli latająca gwiazda, sugeruje, że każdego roku pewne kierunki i elementy są bardziej sprzyjające niż inne. Jednak to feng shui staje się bardziej skomplikowane, ale warto spróbować ze względu na jego dokładność. Ale na początek skorzystaj z poniższych wskazówek dotyczących stosowania feng shui, jeśli jesteś nowicjuszem w tym temacie.

Stosowanie feng shui

Jeśli chcesz zacząć stosować  feng shui, wykonaj następujące kroki.

Schemat domu. Uzyskaj dokładny schemat planu domu. Wykonaj kilka kopii.

Stając na środku mieszkania wyznacz kolejno kierunki świata w poszczególnych sektorach. Pamiętaj, aby użyć klasycznego kompasu, a nie aplikacji w telefonie, ponieważ elektronika zakłóca odczyt magnetyczny.

Narysuj 9-kwadratową siatkę na swoim planie. Jeśli Twój dom ma kształt litery L, niektóre części siatki mogą nie mieć żadnych sekcji.

Przydziel każdy kwadrat na siatce do odpowiedniej strefy Twojego domu. Zobacz, co jest w każdym rogu. Użyj mapy Baqua i teorii 5 żywiołów, aby sprawdzić, jakie elementy umieścić w danym pokoju. Czy twój salon jest na południowym zachodzie? Zatem żywiołem tego miejsca jest ziemia. Wzbogać sektor ziemi o harmonijne kolory, takie jak brąz lub żółty. Dodaj tutaj kilka produktywnych kolorowych elementów, takich jak czerwone poduszki, aby wzmocnić ten sektor. Unikaj dodawania elementów redukujących ziemię, takich jak metal lub drewno lub wysokie rośliny.

Postępuj zgodnie z zasadami feng shui. Na przykład nie jest dobrym pomysłem aktywowanie lub ulepszanie łazienek lub dodawanie niektórych elementów do sypialni, takich jak rośliny, elementy ognia lub elementy wodne. W łazienkach użyj elementu wyczerpującego do dekoracji. Oznaczałoby to na przykład użycie niebieskich (wodnych) kolorów w zachodniej (metalowej) łazience.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Conversations 4 komentarze

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Marta Khyati Kowalskasays:
Relevant commenter background or experience:Feng Shui and Qi Compas specialist
Cieszę się, że jest pomocne.
Reply
wiertarki Opissays:
Relevant commenter background or experience:Great stuff.Id like to recommend checking out such as something like Apples. What exactly are you looking for though?

Excellent post. I was checking constantly this blog and Im impressed! Extremely helpful info specifically the last part 🙂 I care for such information much. I was looking for this particular information for a very long time. Thank you and good luck.

http://wwww.wiertarki.xmc.pl

Reply
Marta Khyati Kowalskasays:
Relevant commenter background or experience:Feng Shui and Qi Compas specialist
You are very welcome.
Reply
Link copied to your clipboard