EFEKT AUREOLI, czyli jak szybko sprzedać nieruchomość

Dlaczego dzieje się tak, że niektóre miejsca emanują pomyślnością i spokojem, podczas gdy w innych odczuwasz niepokój? Jak wytłumaczyć fakt, iż w pewnych miejscach rodziny lub przedsiębiorstwa zdaje się prześladować pech, podczas gdy innym dany jest sukces?

Jeżeli na przykład usytuowanie budynku jest niezgodne z pofałdowaniem ziemi, nurtem przepływającej rzeki lub kierunkiem drogi, że jeżeli drzwi frontowe lub któryś z mebli blokuje przepływ chi, czyli energii dającej życie, wówczas przychodzi niepowodzenie.

Nadaj więc otoczeniu domu lub mieszkania, a także samemu wnętrzu właściwy kształt, a przyciągniesz zdrowie, szczęście i pomyślność.

Twoi klienci będą przebywać w tej przestrzeni przed krótszy lub dłuższy czas. Spraw, aby czuli się tam wygodnie i komfortowo i aby w ich życiu panowała równowaga, a wtedy zapanuje również w Twoim. Jeśli klient będzie zadowolony, to i Ty będziesz spał spokojnie.

W relacjach pierwsze wrażenie jest najważniejsze i to ono decyduje o dalszym ciągu.

Tak samo jest z mieszkaniem, domem czy biurem. Od owego pierwszego wrażenia zależy, czy Twój klient zdecyduje się na kupno, czy też powie Ci „do widzenia” i już nigdy nie wróci.

Efekt aureoli (czyli efekt halo) to skojarzenie danego wnętrza z jego pozytywnymi cechami, takimi jak czystość, przyjemny zapach, miła atmosfera, odpowiednie światło, eleganckie i komfortowe wyposażenie, a tym samym zharmonizowana energia, która przepływa przez daną przestrzeń i pozwala się tam zatrzymać na dłużej. Natura ludzka lubi ładne opakowania, bo w nich czuje się lepiej.

Kiedy otworzysz drzwi do pomieszczenia, które chcesz sprzedać, Twój klient już w ciągu pierwszych kilkunastu sekund podejmie decyzję, dlatego też począwszy od hallu zwróć szczególną uwagę na jego aranżację. To jak wstęp do książki, który zaprasza do dalszego jej czytania.

Niewielu flipperów czy też właścicieli biur nieruchomości zdaje sobie sprawę, jak ważny jest odpowiedni wygląd domu czy mieszkania. Często brak im chęci do właściwego przygotowania lokalu do sprzedaży.

Jeśli chcesz szybko znaleźć nabywcę, zadbaj o lokal.

Powyższe wskazówki dotyczą również wynajmu.

Może tu pomóc specjalista od feng shui i home stager, który sprawi, że Twoim domem zainteresuje się właściwy odbiorca.

Ja osobiście w takich przypadkach wykorzystuję swoją wiedzę z zakresu feng shui, Kompasu Ki, a także wyobraźnię i wysmakowany styl. Opierając się na regułach starożytnej wiedzy oraz wyczuciu energii oddziałującej na daną przestrzeń, potrafię dopasować dom lub mieszkanie do konkretnego typu klienta. I nie chodzi tu jedynie o styl danego wnętrza, ale głównie o jego energetykę, która w zależności od Twoich potrzeb będzie doskonała dla singla lub małżeństwa, dla osoby rozpoczynającej karierę zawodową bądź osoby starszej, introwertyka lub ekstrawertyka. Wszystko zależy od Ciebie.

Profesjonalna usługa w tym zakresie znacznie przyspieszy sprzedaż lub wynajem. Mieszkania wystylizowane i przygotowane do sprzedaży znajdują nabywców zasadniczo o 40 procent szybciej.

Ciekawi mnie Twoja opinia na ten temat, tak więc jeśli chcesz, możesz podzielić się swoimi uwagami w komentarzu.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ROZWIĄZAŃ RÓŻNYCH PROBLEMÓW, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.


OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard