Drogi i ulice jako zatrute strzały

FENG SHUI

Kiedy kilka tysięcy lat temu powstawała filozofia feng shui, za punkty orientacyjne obierało się jeziora, rzeki, stawy, góry, wzgórza i różne czynniki środowiskowe. To one pokazywały korzyści lub negatywny wpływ energii na domostwa.

Dzisiaj jest tak samo, ale oprócz naturalnych ukształtowań terenu, właściciele domów, aby ocenić wpływ energii na domy, muszą teraz brać pod uwagę wpływy sztucznych tworów, takich jak drogi, inne budynki, przewody elektryczne i tym podobne.

Dobrą wiadomością jest to, że większość trudności związanych z drogami można zniwelować.

Przyglądam się niektórym nieruchomościom i zauważam, że niektóre z nich wciąż zmieniają właścicieli. Co ciekawe, często związek z tym mają drogi, które uderzają w nieruchomość, jak zatruta strzała.

Jeśli dom znajduje się naprzeciwko dużego zakrętu na mocno uczęszczanej drodze i odnosi się wrażenie, jakby samochody, jadąc z dużą prędkością, miały wypaść z zakrętu i uderzyć prosto w dom. W taki właśnie sposób porusza się energia, która dosłownie swoim zasięgiem uderza w dom. Jeśli występuje tam jakakolwiek inna dodatkowa blokada, np. cmentarz, duże drzewo, to taki układ będzie bezpośrednio wpływał na mieszkańców tego domu.

Rozwiązaniem w takim przypadku jest chociażby posadzenie wysokiego żywopłotu, aby odgrodzić nieruchomość od wpływu tnącej energii.

Kiedy tego rodzaju energia dociera do naszych domów, może nas poważnie ograniczyć – lub przynieść straty bądź nieszczęścia.

Jednym z takich domów był na przykład dom, w którym Robin Williams popełnił samobójstwo. Ulica znajdowała się zaledwie kilka kroków od drzwi wejściowych, więc nie było otwartej przestrzeni, w której chi gromadzi się i napełnia dom pozytywną energią. Była tam jeszcze jedna, większa komplikacja, a mianowicie woda bezpośrednio z tyłu domu.

Mając drogę z przodu i wodę z tyłu, pan Williams był „ściśnięty” przez brak wsparcia i możliwości.

Gdy masz drogę bezpośrednio za domem lub na jego przodzie, może to mieć katastrofalne skutki dla zdrowia, bogactwa i możliwości.

Aby ustalić rozmieszczenie domu na drodze, spójrz na swój dom na Google Earth.

Jest to jedno z najlepszych internetowych narzędzi feng shui, ponieważ daje widok domu z lotu ptaka w odniesieniu do dróg, rowów, budynków i wpływów środowiska, takich jak wzgórza. Przy określaniu wpływu drogi na dom i życie należy również wziąć pod uwagę prędkość, z jaką samochody mogą poruszać się po tej drodze.

Poniżej znajdują się niektóre układy dróg i ich wpływ na dom i szczęście.

KRZYWA WEWNĘTRZNA

Kiedy twój dom znajduje się po wewnętrznej stronie zakrętu, jesteś „przytulany” przez drogę, która symbolizuje wodę. Jest to uważane za bardzo pomyślne.

KRZYWA ZEWNĘTRZNA

Kiedy twój dom jest osadzony na zakręcie zewnętrznym, zakręt drogi staje się zatrutą strzałą. Co możesz z tym zrobić? Korzyścią jest zasłonięcie widoku solidnym ogrodzeniem, ścianą lub rzędem żywopłotów.

UKŁAD NA LITERZE T

To jest najbardziej niebezpieczne i problematyczne. Dom znajdujący się naprzeciwko drogi, gdzie samochody zatrzymują się, aby skręcić w prawo lub w lewo, musi „wchłonąć” tę energię wszystkich nadjeżdżających samochodów i często powoduje to problemy zdrowotne, problemy finansowe i trudności w relacjach, a także ogólny brak szczęścia.

Właśnie dlatego domy postawione przy takiej drodze często będą zmieniać właścicieli lub będą miały problem z wynajmem czy sprzedażą, będą tym samym miały zaniżoną wartość, a także ludzi, którzy będą tam mieszkać, będą dotykać nieszczęścia.

Rozwiązaniem jest wzniesienie muru lub ogrodzenia, aby przeciwdziałać efektowi zatrutych strzał pochodzących z samochodów.

ŚLEPA ULICZKA

Kiedy dom znajduje się w ślepym zaułku, dochodzi tam do zatrzymania energii. „Przepływ” drogi jest przerwany i często może to powodować trudności finansowe. Jeśli dom znajduje się bezpośrednio przy drodze, sytuacja jest bardzo podobna do przepływu energii przy skrzyżowaniu i ma niezwykle szkodliwy wpływ na dom i jego mieszkańców.

Ponownie trzeba tu zastosować jakiś rodzaj tarczy w postaci ściany, ogrodzenia lub żywopłotu. Domy w ślepym zaułku często cierpią z powodu spadku energii. Konieczne jest zastosowanie przyjaznego otoczenia i oświetlenia w celu odświeżenia i podniesienia energii, aby dom cieszył się rosnącym chi.

DROGI ELEWOWANE

Gdy drogi są wznoszone nad ziemią, a dom „widzi” drogę, to powoduje to zatrutą strzałę w postaci tnącej energii. Ponieważ te drogi są często autostradami, wysokie prędkości aut wytwarzają jeszcze więcej tnącej energii. W tym wypadku niewiele można zrobić, jedynie zablokować widok na nie.

DROGI KANAPKOWE

Kiedy przed domem biegnie ulica i tuż za nim, dom zostaje wciśnięty w tak zwaną kanapkę, pomiędzy dwa zbiorniki wodne (droga to żywioł Wody). Może to powodować trudności finansowe i trudności w karierze lub biznesie. Pieniądze mogą przychodzić i szybko odchodzić. Upewnij się, że z tyłu domu znajduje się ogrodzenie i żywopłoty, aby widok drogi z tyłu był zasłonięty.

SPADKI I WZNIESIENIA DROGOWE

Jeśli twój dom znajduje się na drodze, która biegnie z dołu do góry lub z góry do dołu, zawsze zbliżaj się do domu od dolnej strony ulicy, aby wchodzić do niego z niższego poziomu na wyższy. Zapobiegnie to obniżeniu chi Twojego domu i Twojego.

Życzę Ci otulających Cię dróg!

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Conversations 4 komentarze

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Witam serdecznie,
mieszkam od 3,5 lat w nowym domu wybudowanym naprzeciwko starego zabytkowego cmentarza (ok. 23 m), zaś za domem w odległości ok. 200 m znajduje się następny cmentarz – duży, komunalny. Droga między domem a zabytkowym cmentarzykiem (na granicy są lampy) jest ślepa (pozbruk), choć dalej ciągnie się jako droga piaszczysta, nieprzejezdna dla aut.
Czy mogłabym poprosić o napisanie paru słów o takiej sytuacji?
Bardzo dziękuję.

Reply

Witam,
Energia cmentarza nie jest uważana za energię pozytywną. Wręcz przeciwnie. Cmentarze to jakby własność zmarłych i zagubione dusze często pływają po swoim terenie. Bliskie sąsiedztwo ma bezpośredni wpływ na mieszkańców i ich życie i jest raczej negatywny. Poza tym dusze mogą podczepiać się pod domowników i ściągać z nich energię, żywić się nią, co powoduje ogólne osłabienie organizmu, aż do chorób. Ślepa uliczka to ślepy zaułek w życiu, niemożność pójścia do przodu, to jakby znaleźć się w potrzasku i nie móc z niego wyjść.
W przypadku obu sytuacji można zastosować pewne remedia, ale potrzebny jest plan domu z lotu ptaka, aby przeanalizować otoczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Reply

Bardzo dziękuję za odpowiedź i jeszcze raz dziękuję za konsultację. Pani Marto, jeżeli podoba się Pani Warmia i Mazury, to zapraszam do siebie. Może wówczas łatwiej będzie określić remedia. Cała sytuacja jest nazbyt wyjątkowa.
Pozdrawiam serdecznie.

Reply

Dziękuję bardzo za zaproszenie. Nigdy nie byłam na tamtych terenach, ale zawsze chciałam je poczuć i zobaczyć. W związku z tym być może któregoś dnia skorzystam z Pani zaproszenia. Pozdrawiam serdecznie.

Reply
Link copied to your clipboard