DOMOWE BIURO – stwórz energię sukcesu!

Ludzie spędzają w pracy coraz więcej czasu. Dzięki dostępności telefonów komórkowych, łącza szerokopasmowego, biur domowych i dostępu do Internetu w centrach handlowych i kawiarniach możesz niemal powiedzieć, że gdziekolwiek jesteś, tam jest twoje biuro.

Ponieważ, szczególnie mając swoją firmę, pracujesz prawie przez całą dobę, w wielu przypadkach dobre biuro feng shui staje się niezbędne – szczególnie gdy jest to biuro domowe.

Obecnie wiele osób spędza więcej czasu w pracy niż w domu – i to dwukrotnie więcej w przypadku pracowników biurowych.

Wbrew powszechnej opinii wielu pracowników biur domowych spędza więcej czasu niż ich odpowiednicy w fizycznych miejscach pracy.

„PRACA ZDALNA ZWIĘKSZA WYDAJNOŚĆ. WEDŁUG BADAŃ ZDALNI PRACOWNICY PRACUJĄ O 1,4 DNIA WIĘCEJ W MIESIĄCU NIŻ CI, KTÓRZY PRACUJĄ W BIURZE”. ~ BUSINESSNEWSDAILY.COM

Jeśli Twoje biuro domowe jest dobrze zorganizowane, możesz zwiększyć produktywność i odnieść sukces.

Jeśli nie, możesz cierpieć z powodu wielu problemów, od braku uznania i wsparcia, przez złą politykę firmy i plotki, aż po ewentualne zwolnienia.

Możesz też źle się czuć w miejscu, w którym pracujesz.

Tak stało się z pewną moją znajomą, specjalistą do spraw reklamy i samotną mamą. Chociaż jej praca była bezpieczna, nie mogła się nie martwić, ponieważ była jedynym źródłem jej utrzymania. Ilość zleceń powoli spadała, a ona nie wiedziała dlaczego.

Problem? Było ich kilka.

Spójrz na poniższy układ biura i sprawdź, czy rozpoznajesz którykolwiek z tych problemów we własnym biurze. Następnie spójrz, jakich zmian dokonałyśmy w bardzo szybkim czasie, aby umieścić ją na stanowisku „dowódcy” w jej biurze – i ruszyć jej karierę. Ilość zleceń wzrosła, a ona nie miała już powodów do zmartwień.

Jak widać, biurko mojej znajomej stało naprzeciwko drzwi, źródła bardzo poważnej zatrutej strzały. Takie usytuowanie przypomina spanie w pozycji, gdzie łóżko usytuowane jest naprzeciw drzwi, a nasze nogi skierowane w stronę wyjścia: jest to pozycja „śmierci” Twojej kariery.

Półka na ścianie na Północy / Północnym-Wschodzie „strzelała” energią wprost w jej plecy. To kolejna zatruta strzała.

Plakat z pędzącym Porsche zawieszone za jej plecami tworzyło trzecią zatrutą strzałę, skutecznie „przypinając” ją do krzesła.

Biurko w kształcie litery L (kształt siekiery) „odcinało” jej nogi.

Tablica z przypiętymi na niej zleceniami była umieszczona w miejscu Północnego-Zachodu, a nie w lokalizacji Bogactwa (klienci i ich zlecenia przyciągają pieniądze) na Południowym-Wschodzie.

Biurko zostało ustawione tak, że moja znajoma ma w tej chwili za sobą solidną ścianę z dwoma krzesłami skierowanymi wprost na nią. Z tej pozycji ma ona również widok na okno, przez które może wyglądać i podziwiać piękne widoki.  Lampa została przesunięta do rogu Północnego-Zachodu, gdzie wzmacnia rejon Pomocnych Ludzi.

Oto znowu oba rysunki obok siebie. Porównaj je teraz:

Oto niektóre z innych zmian, które wprowadziłyśmy:

Dane dotyczące klientów i zleceń zostały przeniesione do rejonu Bogactwa.

Obraz przedstawiający rzekę został również umieszczony w strefie Bogactwa, aby ją zasilić.

Stojąca roślina została przeniesiona na Wschód, aby spowodować wzrost firmy i zapewnić zdrowie.

Biurko jest uporządkowane według jej osobistego wzrostu w oparciu o jej numer wibracji w Kompasie Ki.

Regał ze sprzętem stereo i mosiężny wieszak zostały przeniesione do narożnika Północnego-Zachodu, który jest strefą Pomocnych Ludzi, a związany jest właśnie z żywiołem Metalu.

Zdjęcie czerwonego Porsche przeniosłyśmy na północną ścianę, aby stworzyć ruch w jej karierze.

Odsuwając biurko od drzwi otworzyłyśmy przestrzeń przed biurkiem. Dzięki temu energia gromadzi się przed nią. Ma to zasadnicze znaczenie dla pojawienia się nowych możliwości.

Solidna ściana za biurkiem zapewnia mocne wsparcie.

Zauważ, że teraz domowe biuro mojej znajomej jest o wiele bardziej zachęcające i zrównoważone. Otwarcie wejścia do biura zaprasza Sheng Chi, czyli harmonijną energię sukcesu, która teraz może wejść swobodnie do biura i się rozgościć. Nazywa się to jasną przestrzenią i powoduje przypływ możliwości do jej miejsca pracy – a to oznacza więcej pieniędzy i rozwój kariery. Należy jedynie zapamiętać, że posiadanie solidnej ściany za sobą i siedzenie w miejscu, z którego widać drzwi, jest zawsze najlepszym feng shui i na to powinno się w głównej mierze zwracać uwagę. Jest to nawet ważniejsze, niż osobisty kierunek Sukcesu.

Spójrz teraz na swoje biuro domowe i zobacz, co możesz zrobić, aby poprawić swoją efektywność i rentowność Twojej firmy.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard