DOM MIŁOŚCI, czyli jak z pomocą Feng Shui znaleźć miłość

Jesteś człowiekiem, istotą, która potrzebuje do życia partnera.

Nie będę tu rozwodzić się nad sensem życia w pełni z samym sobą, bo to nie jest temat na dziś. Niezmiernie ważne jest, aby nauczyć się przebywać we własnym towarzystwie i czerpać z tego przyjemność. Jesteś pełnią samą w sobie. Jednak, aby lepiej siebie poznać, swoje wnętrze, swoje blokady czy potencjał, potrzebujesz obecności drugiego człowieka, który jest dla Ciebie lustrem.

Mówi się, że im bogatszy w doświadczenia związek, tym szybszy i intensywniejszy będzie Twój rozwój. Im więcej z niego wyniesiesz, tym na wyższe poziomy podświadomości się wzniesiesz.

Przebywanie z kimś, poznawanie siebie nawzajem, zrozumienie, nauka akceptacji i szacunku do odrębności drugiej osoby, nauka wybaczania to ogromne wartości.

Świadomość, że masz obok siebie kogoś, na kim możesz polegać w każdej chwili, daje Ci poczucie spełnienia. Single powiedzą, że kochają przyjaciół i rodzinę … ale.

„Ale” polega na tym, że nie mają partnera – żony, męża, dziewczyny lub chłopaka. Mówią, że to nie to samo co, kiedy masz w życiu kogoś, komu jesteś oddany i kto jest oddany Tobie, kogoś, kto jest dla Ciebie wsparciem i z kim możesz dzielić te bardziej i mniej ważne momenty swojego życia.

I to prawda. To nie to samo i nie ma znaczenia, czy jesteś gejem czy hetero.

Co więc może być przyczyną tego, że wciąż nie ma obok Ciebie kogoś takiego?

Istnieje wiele rzeczy, które mogą powstrzymywać Cię lub uniemożliwiać Ci doznawania miłości, jakiej pragniesz w swoim życiu. Szczerze mówiąc, twój dom może być samotnym domem. Energia w Twoim domu to żywa istota, a jeśli dzień w dzień wracasz do tego samego miejsca i jesteś samotny przez długi czas, Twój dom może być barierą, przez którą nie osiągasz tego, czego potrzebujesz.

Czy sugeruję Ci przeprowadzkę? Nie, ale pomyśl o tym.

Mam kilku samotnych klientów, którzy nigdy nie zmienili miejsca zamieszkania. Żyją od lat w tym samym mieszkaniu.

Mówią, że chcą miłości w swoim życiu, ale myślę, że ich samotnicze życie im odpowiada i tak naprawdę nie mają ochoty wyrwać się ze swoich małych gniazd. Naciągnęli na siebie swój gigantyczny koc bezpieczeństwa, a ich dom stał się ich partnerem w życiu, ich azylem, schronieniem przed ryzykiem doznania bólu lub porażki. Żyją w szklanej bańce wierząc, że w ten sposób nie zostaną zranieni.

Ale czy to prawda? Życie to doświadczanie, smakowanie i w rzeczywistości nie ma negatywnych doświadczeń, wszystkie są pozytywne, bo wszystkie czegoś nas uczą. A odgradzanie się od świata, to odgradzanie się od szczęścia na swoje własne życzenie.

Pomyślmy o innych rzeczach, które mogą ograniczać Cię w Twoim własnym domu.

Kurczowo trzymasz się przeszłości.

Mogą to być stare listy miłosne, album ze zdjęciami z jakiejś wspólnej podróży lub jakiś symbol Twojego dawnego związku, na przykład kupione razem meble do sypialni. Nawet jeśli wytniesz ze zdjęcia swojego byłego partnera/partnerkę, to i tak zawsze będziesz wiedzieć, że kiedyś ktoś na tym zdjęciu obok Ciebie był.

Usuń tego rodzaju pamiątki ze swojej przestrzeni i z życia. Oczyść drogę dla kogoś nowego. Zaproś do swojego domu żyjącą i kochającą energię.

Zimna kuchnia.

Samotny dom wiąże się często z zimną kuchnią. Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. To tam przecież najczęściej je się wspólne posiłki z rodziną. Ja osobiście, przychodząc do kogoś, najchętniej siadałam w kuchni i prowadziliśmy tam wielogodzinne rozmowy o wszystkim i o niczym przy kawie lub herbacie.  Jeśli jesteś singlem/singielką, nie wzmacniaj tego poczucia samotności, jedząc co wieczór cokolwiek wpadnie Ci w ręce albo odgrzewając kolejny posiłek w mikrofali. Napełnij lodówkę smakołykami, przygotuj jakiś ulubiony rodzaj potrawy, usiądź przy stole, nalej sobie lampkę wina, zapal świece i delektuj się tą chwilą.

Ważne jest, aby podtrzymywać ogień w kuchni przy użyciu kuchenki. Nawet jeśli upieczesz babeczki, aby zabrać je później do pracy, rozgrzeje to Twój dom – i zamieni zimną kuchnię w miejsce, które sprawi, że Twój dom stanie się ciepłą przestrzenią z bijącym sercem.

Kuchnia może przyciągnąć do Ciebie miłość. Mówi się przecież, że do miłości najlepiej trafić poprzez żołądek. A w Feng Shui to właśnie obszar związany z miłością. Bo któż nie lubi być karmiony! Ogrzej więc swoją kuchnię. Możesz tam umieścić nawet jakąś małą lampkę nocną, aby ogień płonął w tym obszarze również w nocy.

Pojedyncze elementy.

Niezależnie od tego, czy jest to obraz, czy jakiś inny przedmiot, kiedy widzisz coś, co jest pojedyncze, kojarzy Ci się to z samotnością i ta samotność ogarnia też Twoje życie. Postaraj się, aby obok Twojego łóżka stały dwa stoliki nocne (takie same – bo to też ważne), aby Twoje dzieła sztuki nie przedstawiały tylko kobiety lub tylko mężczyzny ( i broń Boże, aby nie byli ustawieni do Ciebie plecami) i upewnij się, że w domu ogólnie jest dużo podwójnych elementów. To nie tylko pomoże w zachowaniu równowagi w Twoim domu, ale także zwiększa w nim obfitość.

Pies na pierwszym miejscu.

Samotny dom często skupia swoją energię wokół domowego zwierzaka, psa lub kota. Taki futrzak jest cudowny do przytulania i miziania, ale upewnij się, że Twoje zwierzę nie śpi z Tobą w jednym łóżku, a śpi na swoim własnym posłaniu. W przeciwnym razie energia zwierzęcia ma pierwszeństwo przed związkiem. Możesz się przytulać ze swoim pluszakiem na kanapie, ale w łóżku zostaw wolną przestrzeń dla swojego przyszłego partnera.

Plantacja.

Rośliny są cudownym remedium w Feng Shui, ale czasem mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku. Niezależnie od tego, czy są to rośliny, czy kwiaty, ważne jest, aby pamiętać, że rośliny czerpią energię z ziemi, a ziemia jest energią miłości i związków. Jeśli Twoja cenna kolekcja fiołków afrykańskich zajęła większą część sypialni i od dawna jesteś singlem/singielką, to teraz już znasz powód, dlaczego tak się dzieje.

Sprawdź południowo-zachodni kąt swojego domu i zobacz, czy stoi tu jakakolwiek roślina, która wysusza Twoje chi związków. Absolutnie nie umieszczaj żadnych roślin w sypialni, bo one usuną miłość z Twojego życia. Tyczy się to również pościeli. Kup prostą, elegancką pościel, bez żadnych kwiecistych wzorów. A później obserwuj, co się zadzieje!

Punkty do sypialni.

Jeśli chodzi o Feng Shui łóżka, istnieje kilka twardych i prostych zasad. Jedną z nich jest to, że zawsze powinno się widzieć z łóżka drzwi. Drugą zasadą jest to, aby mieć solidny zagłówek.  Wiele osób, które mają problemy z pieniędzmi lub relacjami, często nie posiadają solidnego zagłówka w swoim łóżku.

Łóżko jest symbolem związku małżeńskiego. Jeśli nie możesz lub nie chcesz zrezygnować z materaca pochodzącego z poprzedniego związku, spróbuj wystawić go na działanie promieni słonecznych na cztery godziny. Pomoże ci to usunąć starą energię – i sprawi, że będzie ona świeża i przyjemna. Poszukaj innych źródeł problemów, takich jak zagłówki z listwami lub metalowe zagłówki, gdzie energia „wycieka” z łóżka, całkowity brak zagłówka, zniszczony, wyrobiony materac, meble po byłym partnerze.

Kompas Ki.

Sprawdź, jaką jesteś wibracją w Kompasie Ki. Zobacz, gdzie masz w nim Długowieczność, która w Feng Shui związana jest ze strefą związków. Na Kompasie podane są kierunki świata. Sprawdź, z jakiego kierunku napływa do Ciebie energia miłości i ustaw łóżko tak, żeby spać z głową skierowaną właśnie w tym kierunku.

Wpuść do wnętrza swojego domu, a zarazem do swego życia świeży powiew energii, oczyść swój dom z zastałych, negatywnych energii. Możesz odprawić specjalny rytuał, który Ci w tym pomoże. I obserwuj, jak zmienia się Twoje życie!

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Conversations 4 komentarze

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Dzień dobry, wspaniale i przydatne kompendium do szybkiej analizy bieżących blokad 🙂 Jak można aktywować lub wzmocnić energię kierunku, gdzie mamy dlugowiecznosc, oprócz ustawienia lozka, aby glowa była tam skierowana ? 🙂

Reply

Długowieczność w Kompasie Ki jest powiązana ze strefą Związków wg Feng Shui, tak więc należy ją wzmocnić remediami związanymi z tą strefą. Kolory to przede wszystkim różowy, czerwony, beżowy i wszelkie odcienie pomarańczy. Formy kwadratowe i trójkątne. Remedia to dwie czerwone świece, kadzidła, kryształy, piwonie, świeże kwiaty,, czekoladki, dzwonki Koshi, mistyczny węzeł, symbol podwójnego szczęścia i z pewnością pary przedmiotów, takich jak: para poduszek, para ptaków (papużki, gołębie, łabędzie itd.). Absolutnie w tej strefie należy unikać pojedynczych elementów, czy też obrazów samotnych kobiet lub mężczyzn. Najlepiej niech to będą zdjęcia lub obrazy szczęśliwych par, odwróconych przodem do obserwującego.

Reply

I’m glad I can be helpful 🙂

Reply
Link copied to your clipboard