MASZ MAŁO MIEJSCA? Jak połączyć sypialnię z biurem?

Zastosowanie feng shui w standardowym domu nie stanowi problemu. Natomiast kiedy masz do dyspozycji jedynie mieszkanie i w jednym pokoju pragniesz stworzyć przestrzeń zarówno do pracy, jak i snu, czy codziennego funkcjonowania, sprawa nabiera innego kształtu. Musisz wtedy tak zagospodarować swoją przestrzeń, aby była właściwa dla obu tych rzeczy jednocześnie.

Jak w takim razie osiągnąć zharmonizowany przepływ energii w takim pomieszczeniu? Co zrobić, aby miejsce to służyło zarówno pracy, jak i wypoczynkowi?

Czasem zdarza się tak, że wynajmujesz apartament typu studio, gdzie w jednym pokoju masz również kuchnię. Co wtedy?

Wyznaczona przestrzeń życiowa.

Postaraj się w miarę możliwości oddzielić część sypialną od dziennej. Każda strefa powinna być odgrodzona lub w jakiś sposób oddzielona. Jeśli śpisz na rozkładanej kanapie, po zakończonej pracy stwórz tam przytulną sypialnię, w której możesz się zrelaksować i odpocząć.

Kokon – Twoje miejsce do spania.

W apartamencie typu studio Twoja przestrzeń do spania jest niezwykle ważna. To miejsce do wypoczynku, więc nie powinieneś oglądać z łóżka kuchni. Najlepiej, jeśli mógłbyś stworzyć kącik sypialny lub wyznaczyć oddzielną przestrzeń do spania odgrodzoną zasłonami, półkami na książki lub parawanem. Wykreuj swoją strefę prywatności i relaksu.

Przyciągnij pomyślność.

Wejście do Twego mieszkania jest zaproszeniem dla pomyślności w życiu. Niech będzie jasne, uporządkowane i otwarte. Pozwala to na wpłynięcie pozytywnej energii do Twojego mieszkania i nie pozwoli na stagnację. To natomiast pomoże utrzymać dochody na właściwym poziomie i przyciągnie nowe możliwości.

Dobra organizacja to podstawa.

Na małej przestrzeni łatwo jest szybko zrobić bałagan, dlatego tak ważna jest dobra organizacja. Zainwestuj w organizery zajmujące mało miejsca i wykorzystaj jak najwięcej dostępnej przestrzeni, na przykład pod łóżkiem, aby móc przechowywać więcej przedmiotów.

Czego unikać? Uważaj, aby półki nie były skierowane w Twoją stronę podczas snu i unikaj montażu półek nad łóżkiem.

Unikaj nadmiaru roślin.

Jeśli mieszkasz w studio lub pokoju jednoosobowym, rośliny powinny zawsze być poza zasięgiem wzroku z łóżka. Chociaż rośliny są świetnym feng shui, ważne jest, aby Twoja przestrzeń do spania była wolna od nich, aby chronić Twoje zdrowie.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale rośliny mogą w rzeczywistości zaszkodzić zdrowiu i energii w związku, dlatego ważne jest, aby znajdowały się w innych obszarach mieszkalnych, a nie sypialni. Jeśli Twoje studio lub wynajmowana przestrzeń to salon jednoosobowy z kuchnią i nie masz w nim żadnych przegródek, lepiej byłoby całkowicie zrezygnować z roślin.

W zamian możesz powiesić obraz z roślinnością lub bukietem kwiatów, co aktywuje żywioł Drzewa.

Fontanny wodne.

Ożywiająca przestrzeń fontanna jest świetnym feng shui, ale kiedy jest mało miejsca, upewnij się, że wyłączasz fontannę w nocy, abyś nie słyszał jej podczas snu. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie małej fontanny i proporcjonalnej do wielkości pomieszczenia oraz trzymanie jej tylko w części mieszkalnej. Jeśli masz jednopokojowe mieszkanie lub sypialnię, unikaj fontann i wybierz mały, ładny obraz przedstawiający wodę.

Użyj okrągłych kształtów.

W małych przestrzeniach okrągłe kształty są dobrym feng shui i wspaniałą dekoracjąi. Nie mają ostrych narożników i zajmują mniej miejsca niż kwadratowe kształty. Wybierz okrągłe kształty do stołów bocznych, jadalnianych i stolików nocnych.

Piękne widoki i dobre wibracje.

Ponieważ masz dysponujesz małą przestrzenią, ważne jest, aby wibracje w domu były jasne, szczęśliwe i podniesione. Dodaj dzieła sztuki przy wejściu i spróbuj stworzyć przyjazne miejsce, które zaprosi do swego wnętrza, gdy wejdziesz do swojego mieszkania lub pokoju. Jeśli masz okna, dodaj lustro naprzeciwko okna, aby wizualnie otworzyć przestrzeń i wprowadzić więcej światła. Uważaj tylko, aby w lustrze nie odbijało się łóżko.

Zrozum swoją przestrzeń.

Należy zrozumieć nawet małe przestrzenie. Poczuć je. Pomoże Ci to aktywować dom zgodnie z feng shui i oszacować, gdzie są Twoje wyzwania. Postaraj się stworzyć dokładny rysunek swojego mieszkania, a następnie stojąc w jego środku, posłuż się kompasem, aby znaleźć konkretne kierunki (Północ, Południe, Wschód, Zachód itd.). Zwróć uwagę na poszczególne kierunki na planie pokoju, abyś wiedział, jak je aktywować.

Korzystając z planu, może zobaczyć, gdzie zastosować odpowiednie remedia lub które obszary aktywować, a które nie.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard