A co by było, gdyby…

W pracowni tworzy się kolejny obraz Głosu Duszy.

Z samego rana odwiedziła mnie pewna osóbka. Patrząc na to wielkie dzieło, stwierdziła z podziwem: „Ty to masz dobrze. Robisz to, co kochasz.” Od słowa do słowa i wywiązała się dyskusja na temat tego, dlaczego ludzie dopiero w podeszłym wieku dochodzą do wniosku, że żałują, iż nie odważyli się zrobić tego czy tamtego, że zabrakło im odwagi, aby wyjść ze strefy komfortu i podążyć za głosem serca, że nie wystarczyło siły i zapału, aby upomnieć się o swoje.

Stań przed lustrem, spojrzyj sobie w oczy i zadaj sobie pytania:

Kim jestem?

Czego pragnę?

Czy spełniam swoje pragnienia, czy wyrzucam je do lamusa?

Czy żyję swoim życiem, czy czyimś?

Czy żyję Prawdą, czy Iluzją?

Dlaczego boję się wyjść ze strefy komfortu?

Co mi to da, jeśli będę w niej tkwić?

Jakie będzie moje życie?

Co mi to da, jeśli się odważę i z niej wyjdę?

Jakie WTEDY stanie się moje życie?

Na te pytania nie musisz odpowiadać mi. Odpowiedz sobie samemu, tak z ręką na sercu, szczerze. Bo przecież samego siebie nie musisz oszukiwać. No, chyba, że chcesz.

Wiem, że jest w Tobie lęk. Boisz się przyjrzeć swoim słabościom, poruszyć bolące tematy. Popełniasz błędy, doświadczasz porażek, tracisz szansy, jakie daje Ci życie… Ogranicza Cię wstyd, niemożność, zasady, głupota, opinie innych…

Sam wyznaczasz sobie granicę, na której stoisz.

A co by było, gdybyś się odrodził? Jak by to było, gdybyś zaufał, zrozumiał i zaakceptował?

Codziennie dokonujesz wyborów pomiędzy tym, co właściwe, a co nie, o czym masz myśleć, a o czym nie, co powinieneś robić, a czego nie, co Ci wolno, a czego nie wolno, co masz czuć, mówić i w końcu jak masz żyć. I jedyne, co zyskujesz na swoich analizach, to frustracja. I to nie dlatego, że nie potrafisz dokonać wyboru, ale dlatego, że oszukujesz sam siebie.

A co by się stało, gdybyś obrał kierunek, który podpowiada Ci serce? Nauczono Cię, że sensem życia jest ból i cierpienie, a przyjemność masz prawo odczuwać tylko czasami. A dlaczego nie możesz żyć pełnią życia, oddychać pełną piersią, być wolnym człowiekiem? Kto tak naprawdę Ci tego zabrania?

No to spójrz sobie jeszcze raz głęboko w oczy…

Wiesz, jaki jest prawdziwy cel Twojego życia? Doświadczać. Nauczyć się wybaczać. Nauczyć się wrażliwości. Nauczyć się współczucia. Kochać i być kochanym. Brać i dawać. I cieszyć się każdą chwilą, bo czasu nie da się cofnąć. To, co wydarzyło się przed momentem, już nigdy się nie powtórzy, nie wróci. Każda sekunda Twojego pobytu tutaj jest bezcenna. Wykorzystaj więc ją właściwie. Pozbądź się strachu, pozbądź się blokad, które Cię ograniczają.

MASZ PRAWO.

WOLNO CI.

WOLNA WOLA.

Pamiętasz? To Ty decydujesz.

To Ty jesteś TWÓRCĄ swojego ŚWIATA.

Bądź otwarty. Idź ku nowemu. Nie jesteś uwięziony w sytuacji, nie jesteś niewolnikiem. Jedynym ograniczeniem dla siebie jesteś TY sam.

Nie pozwól innym na krytykę. Nie zaniżaj swojego poziomu. Nie rozsiewaj negatywności. Przestań wszystkim dogadzać. Przestań zwracać uwagę na to, co ludzie pomyślą. Przestań żyć pod czyjeś dyktando. Ściągnij maskę. Pokaż światu swoje prawdziwe „JA”.

Nie dopuść do tego, abyś któregoś pięknego dnia obudził się jako staruszek, wyjrzał przez okno i stwierdził ze smutkiem: „ZA PÓŹNO…”

Sprawdź w Kompasie Życia, jaką wibracją kolorystyczną jesteś i otaczaj się tym kolorem, doda Ci mocy, będzie dla Ciebie wsparciem w Twojej podróży. Dodaj do tego Witalność, kolor, który sprawi, że łatwiej Ci będzie dotrzeć do ludzi, otworzy Cię na nich, skłoni do przebojowości, ograniczy strach. Dopełnij Życiem, kolorem, który aktywuje Twoją chęć i upór w osiągnięciu upragnionego celu, a także ułatwi podejmowanie decyzji.

Niech Twoje życie będzie przygodą, a nie porażką!

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard