5 powodów, dla których feng shui nie działa – cz. II

Kiedy życie jest frustrujące i wydaje się, że nie możesz wyrwać się ze schematu frustracji i problemów, energia, która musi się zmienić w Twoim życiu, jest Twoją osobistą energią. Feng shui ma niesamowitą zdolność do zapewniania możliwości i zmian w twoim życiu, kiedy z nim pracujesz, ale jeśli utkniesz w osobistej pułapce energii, możesz odkryć, że kiedy nadarzą się okazje, możesz pozwolić im odejść, a nie śledzić lub nie skorzystać z tego, co oferuje Ci feng shui.

Dlatego tak ważne jest, abyś przyglądał się zarówno swojej osobistej energii, jak i energii swojego domu czy biura

Kiedy walczą w Tobie konkurencyjne energie, brakuje harmonii, a harmonia jest podstawą feng shui. Poprzez harmonizację Twego umysłu, osobistych działań i wysiłków oraz feng shui w Twoim domu, rozmnażasz chi i ta energia tworzy prawdziwe zmiany w Twoim życiu.

Część pierwsza tego artykułu dotyczyła osobistych pułapek chi, takich jak strach, niepokój i narzekanie.

Są to wszystkie osobiste pułapki chi, które blokują Cię nawet wtedy, gdy pracujesz nad swoim feng shui w domu czy biurze (i zastanawiasz się, dlaczego nie działa). Druga część tego artykułu ma na celu pomóc Ci uwolnić się od tych pułapek, zharmonizować Twój umysł z feng shui otoczenia, stworzyć chi, które jest mocne i pomaga rozwijać się i awansować.

ENERGETYZATORY OSOBISTEGO CHI

Intencja i świadomość

Zamiar rozwiązania problemu jest kluczową częścią przejścia na drugą stronę. Determinacja w pracy nad tym, co nie działa w twoim życiu, zaczyna się najpierw w Twoim umyśle. Twoim zamiarem jest rozwiązanie problemu niezależnie od tego, jak go osiągniesz. Ma to kluczowe znaczenie dla pomagania przepływowi energii w sposób, który pomaga tworzyć sytuacje i wprowadzać możliwości, które wyciągają Cię z okoliczności, które sprawiają, że jesteś nieszczęśliwy.

Zbyt często jednak sposób, w jaki chcemy się wydostać z danej sytuacji, stanowi dla nas sam w sobie blokadę.

Nie wiesz, jak zamierzasz to zmienić albo nie jest to oczywiste, więc masz wątpliwości, a kiedy pojawiają się wątpliwości, pojawia się też desperacja. Zaufaj więc swojej intuicji, podejmij decyzję o zmianie, a sam wytworzysz energię, która pomoże Ci w dokonaniu owej zmiany. Wszechświat dostarczy Ci rozwiązania, nawet jeśli nie wiesz, jak to zrobić lub jak będą wyglądać te rozwiązania.

Podejmowanie decyzji i roszczenia

Są chwile, kiedy musisz sam zdecydować – lub stwierdzić – że rzeczy się zmienią. Zwykle nie jest to twierdzenie, które składasz sam, ale okoliczności, w których się znajdujesz, czasami w kółko te same.

Być może musisz sobie zdać sprawę, że niezależnie od tego, w jaki sposób dotarłeś do miejsca, w którym się znajdujesz, masz już dość i jesteś gotowy, by zawalczyć o inny sposób życia, bycia i działania. To niesamowite, jak głośno wypowiedziane stwierdzenie może spowodować ogromne zmiany.

Bądź neutralny

Kiedy okoliczności są trudne, unikaj narzekania, przeżuwania w nieskończoność danej sytuacji i niepokoju. Unikaj przełykania rozpaczy i negatywnych emocji. Zamiast tego zdecydowanie skup się na sobie i rozmawiaj z samym sobą o krokach, które podejmujesz i o wyniku, którego pragniesz.

Użyj mocy pierwszego kroku

Wykonanie jednego kroku lub działania i zobowiązanie się do tego jest potężne. Wiele razy, gdy masz problem, naprawdę istnieje tylko jedno właściwe rozwiązanie. Zazwyczaj wiesz, co to jest. Czujesz gdzieś w głębi serca, jaka jest odpowiedź i jakie kroki musisz podjąć. Teraz tylko zrób ten pierwszy krok.

To ty, nie ja

Gdy problem istnieje poza Tobą, istnieje dla niego również rozwiązanie. Zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego akurat mi się to przytrafia?” Przyjrzyj się temu dokładniej. To tak, jakby żona przebywała ze źle traktującym ją mężem. Kto jest problemem? Kto jest rozwiązaniem?

Musisz być rozwiązaniem sam dla siebie

Może to oznaczać zmianę Twojego myślenia i Twoich reakcji na daną sytuację. Kiedy zmienisz tok myślenia, zmienisz swoje chi. Ale procesowi myślenia musi towarzyszyć także działanie. Nie możesz uciec od problemów, musisz im stawić czoła i z nich wyjść.

Zaufanie a odwaga

Ważne jest, abyś uwierzył w siebie. Wymaga to podjęcia działań. Możesz powstrzymać się od podejmowania działań, ale to będzie oznaczać, że nie ufasz samemu sobie.

Możesz wierzyć, że nie jesteś w stanie podjąć pewnych kroków, dopóki nie odzyskasz do siebie zaufania. Zanim zaczniesz działać, możesz nawet poczekać, aż zaufanie, jak miejski autobus, pojawi się na rogu ulicy.

To, czego Ci brakuje, to nie pewność siebie, ale odwaga. Miej zatem odwagę podjąć działanie, a zbudujesz swoją pewność siebie. Zaufanie jest czymś, co jest kultywowane, nie dane, podarowane lub odziedziczone.

Wzrastaj

Poruszenie energii za pomocą feng shui jest sposobem na poprawę życia. Robisz to, stosując feng shui w swoim domu, sypialni i biurze. Musisz także zastosować to w stosunku do siebie. Może zrobił się z Ciebie śpioch, Twoje wydatki stały się nadmierne lub wpadłeś w jakiś inny wzorzec zachowań, który jest dla Ciebie zgubny.

Jednym z szybkich sposobów na wstrząśnięcie energią jest zmiana wyglądu

Zobaczenie czegoś innego w lustrze jest pomocne w ujrzeniu czegoś innego w Twoim życiu. Jeśli nie ubierasz się odpowiednio do pracy, „wypoleruj” swój obraz, ubierz się profesjonalnie, stylowo i zgodnie z Twoją kolorystyką. Zrób coś innego, nowego dla siebie, na przykład zmień fryzurę lub kolor włosów. Spójrz na siebie inaczej i zobacz, jakie zmiany przyniesie to w Twoim życiu.

Stwórz nowy obraz dla siebie

Jaki jest twój wizerunek? Czy masz zdjęcie siebie lub portret, który Cię prezentuje? Jeśli nie, znajdź taki, który jest idealny. Postaw to zdjęcie lub powieś ten obraz w miejscu, gdzie możesz często na niego patrzeć. Może to być obraz tego, do czego dążysz, lub obraz, który daje pewne uczucie. A może to być również obraz Głosu Twojej Duszy, który zaprowadzi Cię na właściwe ścieżki życia.

Znajdź coś odpowiedniego dla siebie. Niech to zdjęcie lub obraz będą przepełnione szczęściem. Niech przedstawia to, jak chcesz żyć, wyglądać. Niech będzie doskonały i pełen pozytywnej, napędzającej Cię energii.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

MOŻE MASZ PODOBNY PROBLEM I MOŻEMY GO WSPÓLNIE ROZWIĄZAĆ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ROZWIĄZAŃ RÓŻNYCH PROBLEMÓW, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard