5 KROKÓW DO SZCZĘŚCIA – aktywuj Feng Shui salonu

Ja co jakiś czas wprowadzam zmiany w domu czy w pracowni po to, aby ruszyć energię, aby nie było zastojów i aby przyciągnąć coś nowego.

Dziś o salonie. Bo to pokój, który ma największy potencjał i gdzie dokonane zmiany mają największe znaczenie i najsilniejszy wpływ na całą resztę domu, a tym samym na nasze życie. Tutaj toczy się całe życie rodzinne, stąd ten pokój jest tak ważny.

Jeśli chcesz wpłynąć na feng shui w całym domu, powinieneś zacząć od zastosowania ulepszeń lub środków zaradczych w salonie. Poprzez zmiany w salonie możesz poprawić feng shui innych części domu.

Na przykład, jeśli sypialnia znajduje się w sektorze północnym, fontanna wodna byłaby świetnym narzędziem do poprawy sfery kariery według feng shui. Jednak woda w sypialni nie jest zalecana. Ale woda w północnym rogu salonu pomoże zwiększyć przepływ energii w tym sektorze dzięki korzystnej energii wody w odpowiednim rogu.

Jak to możliwe?

Pomyśl o symbolu yin-yang w centrum ośmiokąta bagua, który reprezentuje kierunki każdego dążenia, takie jak bogactwo, miłość, możliwości i sława.
Symbol w środku nazywa się „tai chi” – tak, jak ćwiczenie sztuki walki. To tai chi można zastosować do dowolnej przestrzeni i jest ono nazywane dużym tai chi lub małym tai chi.

Na przykład możesz zastosować bagua na działce, na której stoi Twój dom. Nazywa się to dużym tai chi. Małe tai chi powinno nakładać bagua na pojedynczy pokój – taki jak salon – lub na obszar taki jak biurko. Stosując feng shui w salonie, aktywujesz małe tai chi. W ten sposób natychmiast poprawisz swoje feng shui w całym domu.

Pamiętaj jednak, że w zależności od sektora możesz nie chcieć zastosować wszystkich remediów.

Na przykład, jeśli Twój salon znajduje się w północno-zachodnim rogu domu, nie byłoby wskazane dodawanie świec do południowego rogu salonu, ponieważ otwarty płomień w północno-zachodnim sektorze domu jest bardzo niebezpieczny. Zamiast tego możesz dodać lampę, czerwony kolor, małą roślinę lub kwiaty, aby stymulować ten sektor.

5 KROKÓW, ABY AKTYWOWAĆ FENG SHUI SALONU

1.Układ, układ, układ!

Istotą salonu jest stworzenie przestrzeni, w której będzie się spotykać rodzina lub gdzie goście będą mogli usiąść i wszyscy będą mogli cieszyć się rozmową i swoim towarzystwem. Salon to miejsce świętowania i dobrej zabawy, dlatego naprawdę skupcie się na odpowiedniej aranżacji tego pokoju.

Wiele razy w salonach występuje konfiguracja w kształcie litery L spowodowana przez sofy w kształcie litery L lub ustawienie sofy i fotela pod kątem 45 stopni względem siebie. Stwarza to konflikt i uczucie niewyjaśnionego dyskomfortu w pomieszczeniu. Pamiętaj także, że telewizory i kominki nie są centralnym punktem salonu – są nimi ludzie.

Zamiast tego zaaranżuj salon tak, aby kanapa i fotele były naprzeciwko siebie. Nie martw się: nadal będziesz mógł patrzeć w kominek i oglądać telewizor, ale natychmiast i radykalnie poprawisz swoje pragnienie przebywania w pokoju i skierujesz się bardziej na kochające i harmonijne relacje. Co więcej, poprawisz przepływ energii w pomieszczeniu.

Przejdźmy więc do przenoszenia sof!

2. Dodaj trochę czerwieni i złota.

Aby upewnić się, że rodziny są w harmonii i cieszą się dobrymi relacjami, pamiętaj o dodaniu elementów czerwieni i złota. Może to być wazon z czerwonych goździków i złotych stokrotek lub poduszka w kolorach złotym i czerwonym. Czerwień i złoto razem pomagają uspokoić wszelkie konflikty i stworzyć piękną harmonię. Pamiętaj, aby połączyć te dwa kolory razem, wszędzie tam, gdzie występują konflikty lub gniewne uczucia.

3. Obraz szczęścia.

Pamiętaj, aby powiesić w salonie zdjęcie szczęśliwych domowników. To zdjęcie może wpłynąć na całą rodzinę. Zawieś zdjęcia na wschodniej ścianie, aby poprawić relacje rodzinne. Możesz również dodać zdjęcia lub obrazy zgodne z żywiołami i ich kierunkami w salonie, aby zwiększyć przepływ energii w konkretnym obszarze. Na przykład zdjęcie pięknego jeziora lub wodospadu byłoby cudowne na ścianie północnej (kariera / możliwości), a duże, piękne drzewo byłoby doskonałe na ścianie wschodniej (zdrowie / relacje rodzinne).

4. Dodaj trochę „yang” do swojego salonu.

W salonie powinna znajdować się równowaga yin i yang. Jednak odrobina dodatkowej „yang” jest bardzo korzystna. Można zastosować czerwoną ścianę jako akcent, jasny żyrandol lub poruszający się obiekt.

5. Zwiększ szczęście w salonie.

Gdzie jest SZCZĘŚLIWY kąt? Jest to kąt pokoju przeciwległy do głównego wejścia do pokoju. Jeśli ten narożnik znajduje się w południowym-zachodzie, zachodzie, północnym-zachodzie lub północnym-wschodzie, wzmocnij ten narożnik piękną geodą, misą z kamieni półszlachetnych, pięknym wazonem lub globusem. Jeśli szczęśliwy kąt znajduje się na południu lub południowym zachodzie, to zwiększ tu chi wysoką lampą. Jeśli kąt ten usytuowany jest na północy, dodaj tutaj fontannę. Jeśli jest na wschodzie lub południowym wschodzie, również możesz ustawić tu fontannę lub dodać kilka pięknych bujnych roślin lub kwiatów.

Umieść w salonie remedia i wzmacniacze dopasowane do danego roku.
Jeśli masz toaletę w południowo-wschodnim rogu domu i chcesz w niej aktywować gwiazdę dobrobytu, która akurat w tym roku znajdzie się w sektorze południowo-wschodnim, a jak wiadomo w toalecie nie stosuje się wzmacniaczy, to możesz umieścić aktywator w południowo-wschodnich lub północno-zachodnich narożnikach salonu, gdzie może on zdziałać cuda swoją magią!

To tylko niektóre przykłady. Dla pewności ważne jest coroczne sprawdzanie feng shui.

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT RÓŻNYCH ROZWIĄZAŃ, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard