11 sposobów na to, jak szybko pozbyć się długów

Wszyscy mówią, że pieniądze nie dają szczęścia. Zgadzam się z tym całkowicie. Pieniądze szczęścia nie dają, ale zakupy na pewno.

Ale tak na poważnie. Za pieniądze możesz kupić wiele rzeczy. Pieniądze są rodzajem energii, która, podobnie jak jedzenie, gdy jest jej pod dostatkiem, to daje poczucie szczęścia i komfortu psychicznego. Gdy brak Ci pieniędzy lub co gorsza masz długi, powoduje to ogromny dyskomfort psychiczny i czujesz na sobie ogromny ciężar z tym związany. Odczuwasz lęk, który wciąż narasta.

Oto kilka pomysłów na temat energii długu i sposobów, które pomogą Ci przyspieszyć wydostanie się z impasu i przejść na plus na arkuszu księgowym.

Zadbaj o kącik dochodów i pieniędzy.

Północ to sektor dochodów. Poświęć mu nieco swojej uwagi i zadbaj o niego. Postaw w nim na przykład ładne fioletowe kwiaty lub coś, co przedstawia bogactwo. Dodanie symbolu wody, takiego jak muszle czy lustro, pomoże Ci przyciągnąć energię pieniędzy i nowych możliwości. Unikaj jednak wody lub kwiatów w sypialni, a także zwróć uwagę na to, aby lustro nie odbijało drzwi, bo wtedy wypchnie całą energię z pomieszczenia.

Feng shui Twojego portfela i torebki.

Okaż szacunek pieniądzom, a i one będą Cię szanowały. Twój portfel zawsze musi być porządny i zadbany. Upewnij się, że wszystkie rachunki są poukładane i że żaden z nich nie jest odwrócony do góry nogami. Uporządkuj karty kredytowe i miej tylko te najczęściej używane. Codziennie wyjmuj z portfela rachunki. Kiedy otrzymasz pokwitowania, włóż je do plastikowej koperty, aby były czyste i uporządkowane.

Spójrz na wszystkie swoje karty kredytowe i upewnij się, że są odwrócone w odpowiedni sposób i za każdym razem umieszczaj je w portfelu, a nie na przykład wkładaj do kieszeni (w przeciwnym razie pieniądze będą od Ciebie uciekać). Użyj części portfela na drobne. Unikaj wrzucania drobnych na dno torebki.

Złap swój dług (strach) za rogi i wizualizuj go.

Dług jest bardzo podobny do straszydła. Strach przed czającym w ciemności potworem jest znacznie gorszy w naszych umysłach niż w rzeczywistości. Staw mu więc czoła, tworząc plakat z termometrem, taki jak wykres statystyczny, gdzie Twoje straty maleją. Zapisz kwotę, jaką jesteś winien na samym dole, a na górze wykresu 0.

Ważne jest, abyś zobaczył swój dług naocznie, a dłoni użył jako narzędzia do jego zmniejszania. To sprawi, że ​​dług stanie się prawdziwy i zwizualizowany – to połączy twoje oczy, serce i głowę i stanie się narzędziem do wyeliminowania go, co jest potężną manifestacją pieniędzy i sposobem na to, aby wydostać się z długów. Użyj czerwonego koloru, aby ożywić spłacanie długu.

Zastosuj symbole pieniędzy.

Dodaj fontannę w południowo-wschodnim rogu swojego domu lub salonu, aby pomóc zaoszczędzić pieniądze. Umieść żółwia-smoka w swoim biurze lub na biurku. Ta pracowita hybryda pomoże Ci w znalezieniu pracy, dodatkowych dochodów i rozwoju.

Skieruj oczy na pieniądze.

Niezależnie od tego, czy jest to obraz stosu złota, 100 złotych, czy wizerunek banku, przechowuj wokół siebie zdjęcia pieniędzy. Umieść je w pobliżu siebie. Ustaw telewizor lub radio na kanał, gdzie jest mowa o pieniądzach. Im bardziej otaczasz się pieniędzmi, tym więcej pieniędzy przyciągasz, nieważne w jakiej formie, czy to zarobków, wygranych, promocji czy prowizji.

Gromadź pieniądze.

Weź szklany słoik i wrzucaj do niego drobne. Kiedy się napełni, zamień drobne na bilon. Masz na zbyciu złotówkę lub dwie, wrzuć je do słoika i obserwuj, jak górka rośnie.

Chłoń pieniądze.

Idziesz do banku? Nie chowaj się za bankomatem, wejdź do banku i porozmawiaj z kasjerem. Rozejrzyj się. Twoje pieniądze są tam z milionami innych złotówek. Zanurz się w energii swojego banku. Jesteś jednym z jego klientów, niezależnie od tego, czy masz 10 złotych czy milion na koncie. Wyjdź z banku, koncentrując się na poczuciu bogactwa i obfitości.

Dodawaj, nie odejmuj.

Zbyt często, mając długi, myślimy o sposobach oszczędzania po to, aby owe długi spłacić. Z drobnych rzeczy czasem można zrezygnować. Zawsze jednak lepiej jest znaleźć sposób, w jaki możesz zarobić dodatkowe pieniądze i przeznaczyć je na spłatę długu.

Dodatkowe pieniądze mogą pochodzić z pracy w weekendy, sprzedaży odzieży lub przedmiotów, które masz w domu lub wykonywania niewielkiej dodatkowej pracy lub usługi. Zawsze znajdzie się jakiś sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Dług to opór.

Posiadanie długu może Cię ściągnąć energetycznie w dół. Na przykład nadmierne wydatki lub utknięcie w rachunkach może sprawić, że poczujesz się mocno obciążony. Postaraj się pozostać neutralny emocjonalnie. Kiedy wpadniesz w pułapkę emocji związanych z przymusem zapłaty jakiegoś zobowiązania lub złość na rachunek, którego nie chcesz, bądź zapłatą podatku, która jest niesprawiedliwa, trzymanie się emocji zatrzyma Cię w energii długu.

Przenieś chi.

Stwórz komfortową i czystą przestrzeń w swoim domu czy biurze. Przede wszystkim usuń nadmiar bałaganu. Pomoże Ci to poruszać się szybciej i łatwiej, co oznacza, że ​​wywołasz poruszenie i pieniądze będą łatwiej i szybciej do Ciebie napływać. Pozbieraj walające się stosy ubrań, posprzątaj biurko, odkurz pod łóżkiem, wytrzep wycieraczkę, poukładaj rzeczy na półkach w szafach, uprzątnij szuflady.

A na koniec zapach! Czystość, świeżość i przyjemny zapach w pomieszczeniu to podstawa dobrej energii.

Zadbaj o swoją przestrzeń, a ona zadba o Ciebie!

JEŚLI POWYŻSZY TEKST CIĘ ZAINTERESOWAŁ, ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ.

MOŻE MASZ PODOBNY PROBLEM I MOŻEMY GO WSPÓLNIE ROZWIĄZAĆ.

JEŻELI CHCIAŁ(A)BYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT ROZWIĄZAŃ RÓŻNYCH PROBLEMÓW, SUBSKRYBUJ MOJEGO BLOGA.

OTRZYMASZ WTEDY WPISY BEZPOŚREDNIO NA TWOJEGO E-MAILA.

Start the conversation

Let's start a personal, meaningful conversation.

Example: Practical philosopher, therapist and writer.

Link copied to your clipboard